Znaleziono 1873 wyniki

autor: elmontjs
wt cze 10, 2014 20:35
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Dziwna odgromówka
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1592

Re: Dziwna odgromówka

A może zwody pionowe linką LgY 25? Jest ułożony w RL , w styropianie i biegnie od samego dachu (jakieś 15m)
To się nazywa mieć fantazję ! :D
wt cze 10, 2014 20:23
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Doświetlenie tablic lekcyjnych w szkołach
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 5080

Re: Doświetlenie tablic lekcyjnych w szkołach

A może tak !? Pełne wykorzystanie oprawy asymetrycznej! Pikanterii dodaje fakt, że rzecz ma miejsce w zespole szkół , gdzie jest również technikum elektryczne. :D
czw cze 05, 2014 21:23
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Minimalna odległość rozdzielnicy od hydrantu P.POŻ
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6531

Re: minimalna odległość rozdzielnicy elektr. od hydrantu p.poż.?

Nie mam podstawy prawnej , ani nie jestem tego do końca pewien, ale słyszałem jak insp. nadz. na budowie nakazał odsunąć się elektrykowi 60 cm od istniejącego hydrantu.
pn cze 02, 2014 23:28
Temat: Uprawnienia budowlane a ZE
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 4904

Re: Uprawnienia budowlane a ZE

Tak, ma prawo wiedzieć, że przyłącza do swojej sieci poprawnie wykonaną instalację a nie beczkę prochu pewnie będzie nadwerężeniem kolegów cierpliwości pytanie; "czy może zatem ZE chcieć oświadczenia kierownika z UB o stanie instalacji ?" może odpowiem : ... może (wbrew pozorom działając na korzyść...
pn cze 02, 2014 22:27

Sprawa UB w ZE jak widzę została już rozwiazana , choć pewnie i tak jeszcze nie raz odbije się to znów echem w jakimś innym ZE (twierdze że to zapobiegawcze działanie ZE, ale nie o to teraz chodzi). Celem wyjaśnienia Kol elpapiotr: Czy ja pytałem o zasilanie ? Czy ja pytałem o układy sieciowe zasila...
pn cze 02, 2014 17:19

Czym się różni instalacja (nie mylić z zasilaniem) wykonana w układzie TT od instalacji TN-S ? Czy zasilanie w tym przypadku nie jest istotną kwestią ? Kto ponosi odpowiedzialność za połączenie N z PE , w przypadku zasilania z układu TT ? Przecież to nadzorujący ma obowiązek dopilnować aby wszystko...
ndz cze 01, 2014 13:33

A zażądał w warunkach przyłączenia osoby z uprawnieniami budowlanymi? W tym temacie musi wypowiedzieć się autor wątku. Bezsprzecznym jest fakt, że UB są potrzebne do nadzoru wykonania instalacji; ZE może (nie musi) zażądać poświadczenia prawidłowego wykonania instalacji przez taka osobę, zatem pyta...
sob maja 31, 2014 21:52
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Doświetlenie tablic lekcyjnych w szkołach
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 5080

Re: Doświetlenie tablic lekcyjnych w szkołach

Wymiarów mi jednak nie podałeś Przepraszam ... nie pamiętam. Można co prawda nie wykonuję dużo modernizacji w poprzednim roku tylko 2 szkoły po około 30 sal. oprawy Monza 2x35W + Monza AS 80W jedna lub dwie jeżeli tablica szeroka - właściwie rozmieszczone dają 500 lux. ważna ... Zgadzam się z koleg...
sob maja 31, 2014 21:37

Olek pisze:ZE nie ma prawa żądać niczego według prawa
-spełnienia warunków technicznych przyłączenia do sieci, które wydaje sam ZE.
Więc co jak zażąda poświadczenia osoby z UB?
sob maja 31, 2014 19:05

Gdzie tam pisze że ZE może żądać lub ma prawo żądać Nie wiem po co ta dyskusja, generalnie obowiązek o którym pisałem wyżej, nakłada Ustawa: Prawo Budowlane. Jeżeli nie egzekwuje go ZE, to zażąda PINBUD przy odbiorze budynku , więc spór toczy się tylko o miejsce gdzie należy wykazać się UB? Pomyśl ...