Znaleziono 1635 wyników

autor: elmontjs
wt mar 04, 2014 17:52
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Oprawy oświetleniowe w zerowej klasie ochronności
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 5724

Re: oprawy oświetleniowe w zerowej klasie ochronności

Kolego toś się urwał, co ma przepis z zeszytu PBUE do PN -EN 60364. a to , ze po 1995 roku nie miały zastosowania wymogi PBUE tylko PN, a sytuacje opisane jako problem tego wątku są dalej spotykane w praktyce w takich instalacjach. Bardzo kol. histeryzuje z tą wymianą opraw. jeżeli jest to instalac...
wt mar 04, 2014 16:10

W 90-tych latach produkowano wszystko co możliwe a klient cieszył się , że udało mu się to kupić. nie było tak źle : instalacje już w pełni wykonywane tylko Cu, początek stosowania zabezpieczeń typu "S", 1995 wprowadzenie nowych przepisów tym samym pojęć TN, TT (zastępujących zerowanie i uziemienie...
wt mar 04, 2014 15:53

Czyli ten brak dostępu byłby tym ochroną dodatkową. kolego Simciode wkońcu coś budujacego wnosisz do dyskusji, myslę że to dobry trop - umieszczenie poza zasięgiem ręki nie jest oczywiście srodkiem ochrony przy uszkodzeniu (dawniej dodatkowej), jest to srodek ochrony podstawowej z tym że musi być j...
pn mar 03, 2014 18:51

Druga kwestia to oprawy w zerowej klasie ochronności z lat 90. Nie mają fabrycznego zacisku ochronnego (przewód PE niepodpięty). Dotknąć można ich tylko podczas zdejmowania szklanego klosza (trzeba przesunąć taką małą wajchę). Powierzchnia styku z ciałem jest rzędu kilku mm2. Nie ma sensu robić pom...
pn mar 03, 2014 18:44

Czy ja ci zarzuciłem zdejmowanie opraw doczytaj to ty sam sobie to napisałeś cytat; " a przepisu , który każe wycofać urządzenia w 0-wej klasie oczywiście nie ma" A muminki to dają chłopcy a nie poważni ludzie . Kolego Simciode dajesz się ponosić emocjom i moze zakończe tym wpisem, bo robi sie z te...
pn mar 03, 2014 0:00

Simcode pisze:No i widzisz trza tak od razu napisać a nie głupie mimki wstawiać w tekst i udawać że się wie .

kolego Simcode , pokaż mi gdzie ja napisałem że należy takie oprawy wycofać z użycie !!!!
:lol: widze że mamy zajmujący niedzielny wieczór :lol:
ndz mar 02, 2014 23:46

A CE to w latach 90 chyba nie było więc kolega epoki pomylił , a jaki to przepis każe mi wycofać oprawy w tej klasie kolega przytoczy go. jeżeli nie CE , to znak B (w latach 90-tych obowiązywał), :lol: a przepisu , który każe wycofać urządzenia w 0-wej klasie oczywiście nie ma. Jeżeli takie (np lam...
ndz mar 02, 2014 23:26
Temat: Oświetlenie ewakuacyjne czy coś się zmieniło?
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 19104

Re: Oświetlenie ewakuacyjne czy coś się zmieniło?

Natomiast wskaż mi precyzyjnie podstawę prawną ,(akt prawny,ustawę ,rozporządzenie),coś co by nakazywało dostosowanie obiektów do obecnych przepisów bo być może coś przegapiłem a chciałbym być na bieżąco.A odnośnie tego co pisałem to chciałem się odwołać to tzw. zasady ochrony zastanej.Wiem też ,że...
ndz mar 02, 2014 22:14

Druga kwestia to oprawy w zerowej klasie ochronności z lat 90.

kolego Simcode nie pomyliłem, przeczytaj dobrze post kol. arturowskiego - próbuje ustalić jakieś szczeguły , w latach 90-tych klasa 0-rowa już nie powinna być instalowana , chyba ze masz inną wiedzę , więc się nią podziel
ndz mar 02, 2014 19:24

Kolego arturowski , czy możesz wysłać link , czy zdjęcie obrazujący oprawę w 0-wej klasie posiadającą znak CE (autentyczny, nie oznaczający China Eksport), spróbujemy może wtedy coś podpowiedzić. Zwróć też uwagę , że np popilarna lampa OPK 236 jest cała wykonana z tworzywa i bez demontażu klosza nie...