Znaleziono 1616 wyników

autor: elmontjs
śr maja 15, 2019 9:09
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Bezprzewodowy wyłącznik światła - jak podłączyć?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 698

Bezprzewodowy wyłącznik światła - jak podłączyć?

Zobaczę na dniach te oprawę co tam jest konkretnie na tej naklejce. Więc najpierw kolego zobacz symbole na naklejce a potem możemy wrócić do rozmowy. Tyle że czemu to mam przerabiać na jakieś 12V jak oprawa jak i żarówka jest na 230V? A no temu, że od tego małego znaczka, o którym pisałem, wiele za...
wt maja 14, 2019 21:31

Dlatego napisałem, że odcinki od miejsca połączenia widocznego na fotce należy wymienić na np. YDY3x1,5mm. Wierz lub nie, tak należy zrobić . O ile te oprawy są w III kl. ochronności, to i tak zostanie przerobiona instalacja (żarówki i zasilacz na 12V) - czyli SELV , to na co komu tam żyła ochronna...
pn maja 13, 2019 23:02

Kolego sam sprawdż, jeżeli się nie mylę , to widzę na tej oprawie symbol III klasy ochronności. A to znaczy, że nie można ich zasilać napięciem 230V.
Z resztą przeczytaj ten artykuł , jak nie zrozumiałeś przytoczonego wyżej wątku: https://elektrykadlakazdego.pl/klasy-ochronnosci/
pn maja 13, 2019 22:22

Możesz kolego powiększyć naklejkę z oprawy oświetleniowej ?
pn maja 13, 2019 19:46

Czy ja dobrze widzę , że Lampa LED jest zasilana napięciem 230V? a na samej lampie jest symbol III klasy ochronności (III w "kopniętym kwadracie") ? Jeżeli tak, to układ oświetlenia jest do przerobienia; tutaj to kiedyś opisałem: https://ise.pl/forum/nie-jestem-elektrykiem/oprawka-halogenowa-punktow...
czw maja 09, 2019 10:04
Temat: Pomiary elektryczne nowych urządzeń
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 221

Pomiary elektryczne nowych urządzeń

Kto powinien wykonać w-g Was pomiary na zakładzie kupującego po uruchomieniu maszyny? odp.: Firma która podpina i uruchamia urządzenie, nie zawsze jest to producent. Producent w CE deklaruje że wyrób jest zgodny z normami itp i to pozostaje do końca "żywota" tej maszyny ale sprawdzenie (pomiary) be...
śr maja 08, 2019 9:32
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Zabezpieczenia SN starego typu
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 770

Zabezpieczenia SN starego typu

Człony RI80 to nic innego jak wyzwalacze elektromagnetyczne nadprądowe. Do czego sa wykorzystywane ? - trudno powiedzieć bez schematu pola. Jedynie obstawiam, że nastawa 33 A, bez członu czasowego, to zabezpieczenie zwarciowe. Obecne nastawy to: L1 1,4A, L2=1,6A, L3=1,6A, t=0,5s. Czy jest to w takim...
pn maja 06, 2019 20:36
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Błedy w kosztorysowaniu czy brak szacunku wśród pomiarowców?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 776

Błedy w kosztorysowaniu czy brak szacunku wśród pomiarowców?

To normalka , różnice zawsze były są i będą , wynika to z tego że wielu nie wie co mierzy , ale mierzy i podpisuje sie pod czymś bez świadomości wagi swojego podpisu - stąd te dolne pułapy cenowe (nie wspomnę już o "przepisywaczach" protokołów) , naprawdę jest co po takich robić ! Osobiście żałuję, ...
czw maja 02, 2019 17:59
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Instrukcja eksploatacji budynku - jaka podstawa prawna?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 17957

Instrukcja eksploatacji budynku - jaka podstawa prawna?

STANCA pisze:
czw maja 02, 2019 11:27
Pochwalcie się jakie i gdzie widzieliście instrukcje eksploatacji obiektu?
Hala produkcyjna oddana do eksploatacji jakieś 4-5 lat temu , ale przyznaje w zdecydowanej większości obiektów nie wiedzą wogóle co to jest !
śr kwie 24, 2019 23:05
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Nowatorska lampa przenośna!
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 535

Nowatorska lampa przenośna!

Witam kolegów , dziś przedstawię Wam bardzo nowatorski projekt lampy przenośnej pomysłu konserwatora pewnej szkoły. Zacząłem już doszukiwać się zastosowań nowoczesnych technologii (to te czerwone dopiski). Nie dopatrzyłem się symbolu II kl. ochronności, ale może dlatego, że to prototyp ... więc kwes...