Znaleziono 133 wyniki

autor: a-w
czw wrz 20, 2018 8:59
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Instrukcji eksploatacji, zakres opracowania
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1486

instrukcji eksploatacji

Jest w nim zawarta definicja : urządzenia energetyczne – urządzenia , instalacje i sieci, w rozumieniu przepisów prawa energetycznego, stosowane w technicznych procesach wytwarzania, przetwarzania, przesyłania, dystrybucji, magazynowania oraz użytkowania paliw lub energii; W swojej wypowiedzi masz ...
wt wrz 04, 2018 8:57
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Kariera - jaki to profil zawodowy?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 939

Kariera - jaki to profil zawodowy?

A może wybierz się w następnym tygodniu do Bielska? https://ise.pl/informacje/kalendarz-elektryka/szczegolywydarzenia/2840/energetab-2018 Będzie mnóstwo firm z zakresu, który Cię interesuje, łatwo nawiążesz kontakty, niezależnie czy skierujesz się bardziej ku automatyce przemysłowej czy elektroenerg...
wt sie 21, 2018 6:47
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Przygasanie swiatla przy zalaczeniu krajzegi
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 545

Przygasanie swiatla przy zalaczeniu krajzegi

Właśnie do tego potrzebne są pomiary. Na podstawie wyników pomiarów elektryk będzie mógł wskazać przyczynę takiego zjawiska. Bez pomiarów to wróżenie z fusów.
wt sie 21, 2018 6:40
Temat: Podłączenie prądu.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 624

Podłączenie prądu.

Kolega chyba miał coś innego na myśli. Jeśli z hobby zechce przejść na działalność zarobkową, konieczne będzie oddzielenie instalacji warsztatu od domowej. W skrócie: oddzielny licznik. A jeśli działalność będzie nabierała rozmachu - to oczywiście wymagana będzie przebudowa instalacji. Przewody, roz...
pn lip 16, 2018 7:05
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Pomiar prądu z sygnalizacją przekroczenia progu
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 742

Pomiar prądu z sygnalizacją przekroczenia progu

Poszukaj sobie przekaźnika pomiarowego nadprądowego. Będzie miał styki sygnalizujące przekroczenie nastawionego natężenia prądu, może też mieć wbudowany człon czasowy tak, aby sygnał nie generował się przy krótkotrwałych przekroczeniach. Ot i wszystko.
pn lip 09, 2018 12:05
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Polecenie na pracę w języku angielskim w Polsce
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 871

Polecenie

W instrukcji organizacji bezpiecznej pracy musi być zawarty wzór polecenia, zatem pierwsze pytanie jest takie, czy ten wzór jest w języku polskim czy angielskim. A dalej, polecenie podpisują trzy osoby: poleceniodawca, dopuszczający i brygadzista/kierujący zespołem. I każdy, nie podpisując uniemożli...
śr cze 20, 2018 9:08
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Pomiar natężenia oświetlenia - jakie są wymagane wartości?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 11993

Pomiar natężenia oświetlenia - jakie są wymagane wartości?

Wypociny w artykule są genialne. Czyli jeśli mamy biuro z dużym udziałem światła dziennego, dającego np 1500 lx (co wcale nie jest przecież wartością absurdalną) to te 1500 lx jest OK, ale jak ze światła sztucznego będzie 800 albo i 1000 lx to już niezgodnie z PN? No to zajrzyjmy do PN: eksploatacyj...
wt maja 22, 2018 10:47
Temat: Wymiana licznika na trójfazowy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1199

wymiana licznika na trójfazowy

Będzie jeden WLZ 3-fazowy do licznika i rozdzielnicy. Z rozdzielnicy wyprowadzone będą zasilania do obwodów 1 i 3-fazowych
wt maja 08, 2018 10:38
Temat: Prace przy urządzeniach elektroenergetycznych
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 1384

Prace przy urządzeniach elektroenergetycznych

Co to znaczy że praca stwarza zagrożenia. Dla jednego samo przebywanie w rozdzielni będzie niebezpieczne a dla drugiego to normalka. Jeżeli dla kogoś samo przebywanie w rozdzielni jest niebezpieczne, to w mojej ocenie taka osoba nie powinna być upoważniona do przebywania tam (samodzielnie) - nawet,...
pn maja 07, 2018 13:51
Temat: Prace przy urządzeniach elektroenergetycznych
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 1384

Prace przy urządzeniach elektroenergetycznych

Trzeba znaleźć "złoty środek". Z jednej strony właściwie wszystko można szczegółowo opisać w instrukcji obsługi i eksploatacji. Będzie miała te kilkaset stron - ale kto zabroni? Z drugiej strony można na wszystko wystawiać polecenia pisemne, nie bawiąc się w instrukcję eksploatacji (no w uproszczeni...