Znaleziono 139 wyników

autor: a-w
pn lip 16, 2018 7:05
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Pomiar prądu z sygnalizacją przekroczenia progu
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 876

Pomiar prądu z sygnalizacją przekroczenia progu

Poszukaj sobie przekaźnika pomiarowego nadprądowego. Będzie miał styki sygnalizujące przekroczenie nastawionego natężenia prądu, może też mieć wbudowany człon czasowy tak, aby sygnał nie generował się przy krótkotrwałych przekroczeniach. Ot i wszystko.
pn lip 09, 2018 12:05
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Polecenie na pracę w języku angielskim w Polsce
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1104

Polecenie

W instrukcji organizacji bezpiecznej pracy musi być zawarty wzór polecenia, zatem pierwsze pytanie jest takie, czy ten wzór jest w języku polskim czy angielskim. A dalej, polecenie podpisują trzy osoby: poleceniodawca, dopuszczający i brygadzista/kierujący zespołem. I każdy, nie podpisując uniemożli...
śr cze 20, 2018 9:08
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Pomiar natężenia oświetlenia - jakie są wymagane wartości?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 14234

Pomiar natężenia oświetlenia - jakie są wymagane wartości?

Wypociny w artykule są genialne. Czyli jeśli mamy biuro z dużym udziałem światła dziennego, dającego np 1500 lx (co wcale nie jest przecież wartością absurdalną) to te 1500 lx jest OK, ale jak ze światła sztucznego będzie 800 albo i 1000 lx to już niezgodnie z PN? No to zajrzyjmy do PN: eksploatacyj...
wt maja 22, 2018 10:47
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wymiana licznika na trójfazowy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1967

wymiana licznika na trójfazowy

Będzie jeden WLZ 3-fazowy do licznika i rozdzielnicy. Z rozdzielnicy wyprowadzone będą zasilania do obwodów 1 i 3-fazowych
wt maja 08, 2018 10:38
Temat: Prace przy urządzeniach elektroenergetycznych
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 1732

Prace przy urządzeniach elektroenergetycznych

Co to znaczy że praca stwarza zagrożenia. Dla jednego samo przebywanie w rozdzielni będzie niebezpieczne a dla drugiego to normalka. Jeżeli dla kogoś samo przebywanie w rozdzielni jest niebezpieczne, to w mojej ocenie taka osoba nie powinna być upoważniona do przebywania tam (samodzielnie) - nawet,...
pn maja 07, 2018 13:51
Temat: Prace przy urządzeniach elektroenergetycznych
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 1732

Prace przy urządzeniach elektroenergetycznych

Trzeba znaleźć "złoty środek". Z jednej strony właściwie wszystko można szczegółowo opisać w instrukcji obsługi i eksploatacji. Będzie miała te kilkaset stron - ale kto zabroni? Z drugiej strony można na wszystko wystawiać polecenia pisemne, nie bawiąc się w instrukcję eksploatacji (no w uproszczeni...
pn kwie 23, 2018 10:59
Temat: Zabezpieczenie zerowoprądowe w sieci skompensowanej z wymuszeniem AWSC
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2009

Re: Zabezpieczenie zerowoprądowe w sieci skompensowanej z wymuszeniem AWSC

Większa pojemność sieci, większy prąd zwarcia doziemnego to w efekcie większe napięcie rażeniowe, czyli większe zagrożenie dla zdrowia i życia. Pamiętajmy, że przez długie, długie lata sieci SN eksploatowane były wg zasady "pracy z jednym doziemieniem" - zabezpieczenia ziemnozwarciowe działały na sy...
ndz kwie 22, 2018 19:21
Temat: Zabezpieczenie zerowoprądowe w sieci skompensowanej z wymuszeniem AWSC
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2009

Re: Zabezpieczenie zerowoprądowe w sieci skompensowanej z wymuszeniem AWSC

Sieci z izolowanym punktem mają się dobrze do dziś. Tylko nie rozumiem z jakiego powodu te prądy zaczęły rosnąć? ... gdybyś mógł coś szerzej kolego na ten temat. To proste. Prąd zwarcia doziemnego w sieci izolowanej zależy wprost proporcjonalnie od łącznej długości sieci przyłączonej do szyn zbiorc...
śr kwie 18, 2018 10:44
Temat: Szafka pomiarowa
Odsłony: 513

Re: Szafka pomiarowa

Zabezpieczenia główne: a) prąd znamionowy: 16A, b) rodzaj: wyłącznik instalacyjny selektywny, c) lokalizacja: w zestawie złączowo-pomiarowym zlokalizowanym w granicy działki. Moc przyłączeniowa 7kW Bazując na powyżych informacjach wnioskuję, że: 1. Mam doprowadzić kabel 4x10mm2 (wg elektryka) z sza...
śr mar 28, 2018 11:44
Temat: w jakiej odległości od źródła ???
Odsłony: 632

Re: w jakiej odległości od źródła ???

Znasz napięcie źródła, znasz prąd w obwodzie, musisz znaleźć rezystancję, przy której spadek napięcia wyniesie 40V. Ta rezystancję pomniejszasz o rezystancję wewnętrzną źródła i masz rezystancję przewodów, a z niej - długość.