Znaleziono 5443 wyniki

autor: STANCA
pt lip 05, 2019 12:07
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Metryka urządzenia piorunochronnego
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 9401

Metryka urządzenia piorunochronnego

Te linki wskazują kolejne dyskusje. https://ise.pl/forum/ochrona-odgromowa-i-przepieciowa/metryka-urzadzenia-piorunochronnego-13700 https://ise.pl/forum/ochrona-odgromowa-i-przepieciowa/metryka-urzadzenia-piorunochronnego-12791 Tu jest pokazana stara metryka wg normy: PN-86/E-05003/01 załącznik 4 ht...
śr lip 03, 2019 20:14
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 13689

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

Na stronie GLOBenergia. Znajduje się zapowiedź modernizacji/udoskonalenia egzaminów i kursów na certyfikat instalatora OZE prowadzonych przez UDT. Z nowości, egzamin praktyczny będzie sprawdzeniem wiadomości podczas montażu. Dotychczas rozwiązywanie problemu było teoretycznie, obliczenia. Tak było: ...
śr cze 26, 2019 17:57
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 213
Odsłony: 48136

Nie każdy ochronnik chroni

Instalacja po wymianie ZK, WLZ i rozdzielnic mieszkaniowych. Jutro do odbioru.
Obok złącza takie klocki. Jeden zmienił kolor sygnalizacyjny, inny TI i TII a reszta TII .
Najbliższy bezpiecznik dla lampek 40 A.
Oczekuję komentarzy.

STANCA
pn cze 24, 2019 9:55
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: 40 letnia instalacja elektryczna
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 144

40 letnia instalacja elektryczna

Szanowny Panie, tematu nie rozwiążemy przez telefon Moja rada zaprosic elektryka ze stosownymi miernikami, który obejrzy instalację, pomierzy i wyda orzeczenie o stanie. On tez określi co należy zrobić w tej sytuacji. Ja bym się bardziej bał niepewnych styków, wypalonych gniazd bezpiecznikowych i po...
czw cze 06, 2019 21:24
Temat: Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1027

Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe

Art. 271. Poświadczenie nieprawdy
Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

śr cze 05, 2019 11:25
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odsłony: 4004

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Pomyślimy o tych zapracowanych. A na razie przenoszę mój wpis z innego działu; Firma DEHN partnerem Ise.pl Post autor: STANCA https://www.dehn.pl/pl Firma DEHN POLSKA współpracowała już kiedyś w prowadzeniu seminarium w Wieliczce dla uczestników forum. Spotykamy się często w różnych stronach kraju i...
śr cze 05, 2019 6:47
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Prawda jest taka, wyświetlany jest kolejny obraz i omawiany przez prowadzącego, który natychmiast odpowiada na pytania z sali. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Materiały jako przypomnienie prezentacji bardziej wartościowe bęďą dla tych którzy wysłuchali prelekcji. Ja to tak odb...
wt cze 04, 2019 10:59

Witam Moje refleksje po szkoleniu przeprowadzonym we Wrocławiu przez inżynierów z firmy DEHN. Dobrze się stało że firma DEHN dołączyła do partnerów ise.pl. Tu brawa dla administratora portalu ise.pl za nawiązanie współpracy, który był obecny na spotkaniu we Wrocławiu pomimo problemów na drodze nazyw...
śr maja 29, 2019 17:19
Temat: Wpięcie bednarki w rozdzielnicy
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 593

Wpięcie bednarki w rozdzielnicy

Tego nie znam, ale............... o poprzedniej wersji prezes UOKiK nie miał dobrego zdania, więc go wycofali. Znowu prezes UOKiK miał jakiś problem z ochronnikami. PREZES URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW MAREK NIECHCIAŁ Warszawa, 4 sierpnia 2017 r. DECYZJA DNR-2/203/2017 https://decyzje.uok...
śr maja 29, 2019 14:12
Temat: Wpięcie bednarki w rozdzielnicy
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 593

Wpięcie bednarki w rozdzielnicy

Stara prawda; jak sąsiad ma odgromówkę, a ty nie, to należy mieć pełną i z dobrych elementów wykonaną przeciwprzepięciową ochronę.

Jutro idę się dalej uczyć na spotkaniu z firmą DEHN we Wrocławiu.
STANCA