Znaleziono 5444 wyniki

autor: STANCA
śr maja 29, 2019 14:12
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wpięcie bednarki w rozdzielnicy
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 613

Wpięcie bednarki w rozdzielnicy

Stara prawda; jak sąsiad ma odgromówkę, a ty nie, to należy mieć pełną i z dobrych elementów wykonaną przeciwprzepięciową ochronę.

Jutro idę się dalej uczyć na spotkaniu z firmą DEHN we Wrocławiu.
STANCA
śr maja 29, 2019 12:42
Temat: Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 379

Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu

Admin napisał: "Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia! " Koledzy chcą uświadomić, że nawet odpowiednie położenie przewodów ma ogromne znaczenie. Trzeba się wykazać sporą wiedzą by prawidło...
śr maja 29, 2019 9:41

Najlepiej zapytaj projektanta tej instalacji, który po analizie zagrożeń - ocenie ryzyka określi co i gdzie zamontować. Ubezpieczyciel też może zapytać, kto to zaprojektował i czy miał do tego uprawnienia? Lepiej mieć na papierku. Ochrona odgromowa, przeciwprzepięciowa i połączeń wyrównawczych to ze...
śr maja 29, 2019 9:07
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Odstęp separacyjny – przeskok impulsu piorunowego do wnętrza obiektu.
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 3640

Odstęp separacyjny – przeskok impulsu piorunowego do wnętrza obiektu.

Koledzy, każdy z Was wykonujący okresowe przeglądy instalacji jest odpowiedzialny za jej stan. Tu ewidentna porażka instalatora klimy. Nie liczcie, że brak z Waszej strony uwagi na istotne problemy pokryje ubezpieczyciel. przy fuszerce zapewne odmówi. Jeden wykonał zagrożenie, drugi udał że tego nie...
śr maja 29, 2019 8:37

autor: dawidgta Na 99.9% to jest SPD Tak zwane B+C sam warystor za 200 zł z hurtowni.
Podczas uderzenia pioruna często lubią wybuchać. Widziałem taki spalony nie tak dawno pół przewód i aparatury w rozdzielnicy było do wymiany uległy zniszczeniu.

:)
No to masz ilustrację do tego co napisałeś.
wt maja 28, 2019 16:26

Ja widzę inny problem ; co to za urządzenie w kolorze pomarańczowym , jeśli można prosić o czytelną fotkę względnie przepisać dane. Mnie się ten kolor nie podoba, już gdzieś widziałem ten kolor :) . Tu jest fotka po zadziałaniu czegoś takiego w tym kolorze. Może warto zaglądnąć do: https://ise.pl/f...
ndz maja 19, 2019 8:04
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 800

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

(...) To ciekawe, ja mam w świadectwie wpisane po prostu "elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym", bez określenia konkretnej strefy. Świadectwo wydane przez szczeciński SEP. Czy w przypadku takich urządzeń potrzebuję jakichś dodatkowych uprawnień lub certyfikatów? O uprawnieniach UDT ...
sob maja 18, 2019 20:16

Wracamy do naszej obrabiarki do drewna.
Dz.U. 2000 nr 36 poz. 409
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 00409.pdf
Przypomnę.

W paragrafie 4.1 jest zapis Sprawdzanie skuteczności działania ochrony przeciwporażeniowej wykonywać należy co 2 lata.

STANCA
sob maja 18, 2019 19:52

Świadectwo kwalifikacyjne ważne do 2021 r. wydane przez SPE i jest "w zakresie :
strefy (tu podane jakie)

STANCA
sob maja 18, 2019 18:50

Maszyny są przeznaczone do różnych zadań. PN-EN 1672-1:2014-12 - wersja polska Maszyny dla przemysłu spożywczego -- Pojęcia podstawowe -- Część 1: Wymagania z zakresu bezpieczeństwa http://sklep.pkn.pl/pn-en-1672-1-2014-12p.html Te do spożywki wymagania mają inne nawet do użytego smaru. Dz.U. 2000 n...