Znaleziono 5468 wyników

autor: STANCA
pt lip 05, 2019 14:30
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: podłączenie zmywarki
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 452

podłączenie zmywarki

A Wy kacperek84 byliście kiedyś na lekcji fizyki?

Wzór na moc:
P=U x I
P=3150 W
U= 230 V
I = ? A

Jeżeli wynik wyjdzie mniejszy jak zabezpieczenie 16A to OK pod warunkiem, że będzie to jedynie obwód do tego urządzenia. Przekrój 2,5 mm kw jest OK.

STANCA
pt lip 05, 2019 14:08
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 22851

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

(...) Niedawno uzyskałem certyfikat instalatora odnawialnych źródeł energii w zakresie systemów fotowoltaicznych. Czy uprawnia mnie on również do sporządzania projektów tego typu instalacji? (...) Jeżeli masz stosowne uprawnienia budowlane elektryczne to OK. Jak na razie posiadasz papier instalator...
pt lip 05, 2019 13:45
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Metryka urządzenia piorunochronnego
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 14950

Metryka urządzenia piorunochronnego

W metryce jest zapis: Nazwa i adres jednostki, która sporządziła projekt: I co chcesz wpisać "szwagier" . Takie pytanie może zadać też przedstawiciel ubezpieczyciela, któremu zależy by odstąpić od likwidacji szkody. Jak wiemy ochrona odgromowa i przeciwprzepięciowa to zespół środków. Aby to dobrać n...
pt lip 05, 2019 12:28

W tym opracowaniu dla Polskiej Izby Ubezpieczeń znajdziemy wzory protokołów jak też wzór METRYKI URZĄDZENIA PIORUNOCHRONNEGO: (...) Na stronie HAGER,a dalej można pobrać to opracowanie: http://www.hager.pl/files/download/0/1630383_1/0/Zabezpieczenie%20przed%20skutkami%20przepiec%20i%20wyladowan_bro...
pt lip 05, 2019 12:24
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 213
Odsłony: 72122

Nie każdy ochronnik chroni

Instalacja po wymianie ZK, WLZ i rozdzielnic mieszkaniowych. Jutro do odbioru. Obok złącza takie klocki. Jeden zmienił kolor sygnalizacyjny, inny TI i TII a reszta TII . ( fotka wyżej ) Najbliższy bezpiecznik dla lampek 40 A. Oczekuję komentarzy. STANCA Odbiory zakończyły się mało ciekawie dla wyko...
pt lip 05, 2019 12:07

Te linki wskazują kolejne dyskusje. https://ise.pl/forum/ochrona-odgromowa-i-przepieciowa/metryka-urzadzenia-piorunochronnego-13700 https://ise.pl/forum/ochrona-odgromowa-i-przepieciowa/metryka-urzadzenia-piorunochronnego-12791 Tu jest pokazana stara metryka wg normy: PN-86/E-05003/01 załącznik 4 ht...
śr lip 03, 2019 20:14
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 22851

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

Na stronie GLOBenergia. Znajduje się zapowiedź modernizacji/udoskonalenia egzaminów i kursów na certyfikat instalatora OZE prowadzonych przez UDT. Z nowości, egzamin praktyczny będzie sprawdzeniem wiadomości podczas montażu. Dotychczas rozwiązywanie problemu było teoretycznie, obliczenia. Tak było: ...
śr cze 26, 2019 17:57
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 213
Odsłony: 72122

Nie każdy ochronnik chroni

Instalacja po wymianie ZK, WLZ i rozdzielnic mieszkaniowych. Jutro do odbioru.
Obok złącza takie klocki. Jeden zmienił kolor sygnalizacyjny, inny TI i TII a reszta TII .
Najbliższy bezpiecznik dla lampek 40 A.
Oczekuję komentarzy.

STANCA
pn cze 24, 2019 9:55
Temat: 40 letnia instalacja elektryczna
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 400

40 letnia instalacja elektryczna

Szanowny Panie, tematu nie rozwiążemy przez telefon Moja rada zaprosic elektryka ze stosownymi miernikami, który obejrzy instalację, pomierzy i wyda orzeczenie o stanie. On tez określi co należy zrobić w tej sytuacji. Ja bym się bardziej bał niepewnych styków, wypalonych gniazd bezpiecznikowych i po...
czw cze 06, 2019 21:24
Temat: Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3378

Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe

Art. 271. Poświadczenie nieprawdy
Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny