Znaleziono 5450 wyników

autor: STANCA
śr maja 15, 2019 15:43
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiary cystern
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3966

Pomiary cystern

Witam wszystkich. Mam zlecenie na wykonanie pomiarów cystern samochodowych do przewozu paliw.Czy ktoś może mi doradzić czy są do tych pomiarów potrzebne specjalne uprawnienia i która norma jest obowiązująca na dzień dzisiejszy. Witam, pytanie jak wyżej do starego tematu. Jakieś nowe informacje do t...
śr maja 15, 2019 14:49
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 7634

Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.

Kolega roberto zwrócił uwagę na ważny aspekt dotyczący przepięć łączeniowych, które mogą wystąpić przy testowaniu RCD. Fakt, w tym przypadku stwierdza, ochronniki są w pobliżu, ale nie wszędzie. W moim przypadku, np na 10 piętrze rozdzielnica bez ochrony, gdzie ochronniki są jedynie w przyziemiu tak...
śr maja 15, 2019 8:56
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Bezprzewodowy wyłącznik światła - jak podłączyć?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 904

Bezprzewodowy wyłącznik światła - jak podłączyć?

autor: KATORGA „Czemu lampa ? To jest ŻARÓWKA LED GU10 5W SMD2835, w sumie są takie 3 w zabudowie k-g” NIE!!! To źródło światła działa na innej zasadzie i nie posiada żarnika. Kolega elmontjs dobrze określił to źródło światła „Lampa LED” Dodatkowo przypomnę, zabawa z elektrycznością często nie wycho...
wt maja 14, 2019 18:23

Czy w rozdzielnicach piętrowych masz ochronniki przeciwprzepięciowe obok RCD?

Gdzie są ochronniki?

STANCA
ndz maja 12, 2019 20:38
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Polskie Normy dotyczące ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1789

Polskie Normy dotyczące ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej

Na stronie firmy DEHN znajduje się spis norm dotyczących ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej.

https://www.dehn.pl/pl/normy

STANCA
ndz maja 12, 2019 16:50
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Uziom fundamentowy w hali magazynowej
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 3180

Uziom fundamentowy w hali magazynowej

Będąc w ostatnim tygodniu na targach w Poznaniu zaszedłem na stoisko firmy DEHN , gdzie wziąłem kilka materiałów. W ręce wpadła mi broszura "UZIOMY FUNDAMENTOWE" . Jest tam sporo opisów, fotek rozwiązań i przykłady dokumentacji pomiaru ciągłości uziemienia z propozycją ciekawego formularza opartego ...
ndz maja 12, 2019 10:29

Oj ciężki temat. (...) Nie spotkałem się prawdę mówiąc żeby dodatkowo w rozdzielnicach mieszkaniowych ktoś projektował T2. Znając za to skąpstwo deweloperów to nawet trudno mi sobie wyobrazić żeby ktoś wyraził zgodę na takie dodatkowe koszty. Tak ciężki, z jednej strony ekonomia, z drugiej właściwe...
pt maja 10, 2019 17:37
Temat: Szkolenia, sympozja, kursy, seminaria.
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 14613

Szkolenia, sympozja, kursy, seminaria.

Witam z pociągu, wracam z targów w Poznaniu zakończonych wczoraj i dzisiejszego szkolenia dla projektantów, które prowadził Jarosław Wiater z Politechniki Białostockiej. Przez 6 godzin omówił wiele interesujących tematów.Cały czas prezentował doskonałe materiały. Z racji pracy w laboratorium wysokic...
czw maja 09, 2019 5:54
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5239

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Ja osobiście nie widzę problemu. Będziesz reprezentował podaną firmę, ale warto to zrobić za zgodą szefa.
Do zobaczenia
STANCA
wt maja 07, 2019 14:09
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Błedy w kosztorysowaniu czy brak szacunku wśród pomiarowców?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1128

Błedy w kosztorysowaniu czy brak szacunku wśród pomiarowców?

Startowałem do przetargu na okresowe pomiary 8 budynków z wiekową odgromówką w nieciekawym stanie , oferty zaczynały się od 2 tys zł do 64 tys zł. Ja byłem gdzieś po środku. Po wszystkim powiedzieli mi na osobności, pan nam przedstawił dokładną ofertę, ale my tyle nie możemy zapłacić. Ja rozpisałem ...