Znaleziono 5443 wyniki

autor: STANCA
pt maja 10, 2019 17:37
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Szkolenia, sympozja, kursy, seminaria.
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 10554

Szkolenia, sympozja, kursy, seminaria.

Witam z pociągu, wracam z targów w Poznaniu zakończonych wczoraj i dzisiejszego szkolenia dla projektantów, które prowadził Jarosław Wiater z Politechniki Białostockiej. Przez 6 godzin omówił wiele interesujących tematów.Cały czas prezentował doskonałe materiały. Z racji pracy w laboratorium wysokic...
czw maja 09, 2019 5:54
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4004

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Ja osobiście nie widzę problemu. Będziesz reprezentował podaną firmę, ale warto to zrobić za zgodą szefa.
Do zobaczenia
STANCA
wt maja 07, 2019 14:09
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Błedy w kosztorysowaniu czy brak szacunku wśród pomiarowców?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 662

Błedy w kosztorysowaniu czy brak szacunku wśród pomiarowców?

Startowałem do przetargu na okresowe pomiary 8 budynków z wiekową odgromówką w nieciekawym stanie , oferty zaczynały się od 2 tys zł do 64 tys zł. Ja byłem gdzieś po środku. Po wszystkim powiedzieli mi na osobności, pan nam przedstawił dokładną ofertę, ale my tyle nie możemy zapłacić. Ja rozpisałem ...
wt maja 07, 2019 13:54
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Jak to jest z tymi ZE - kto może wymienić licznik?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 730

Jak to jest z tymi ZE - kto może wymienić licznik?

Jak to jest z tymi ZE - kto może wymienić licznik? Ja mogę. :) Kończyłem robotę, umówiona ekipa ZE do wymiany i przeniesienia licznika miała przyjechać za kilka godzin, ale przyjechali wcześniej bo im tak pasowało. Zostawili mi licznik i przyjechali po kilku godzinach by nowy gotowy zaplombować i s...
ndz maja 05, 2019 17:58
Forum: Szkolenia oraz Publikacje techniczne
Temat: Ochrona urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym przed przepięciami o częstotliwości sieciowej
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 712

Ochrona urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym przed przepięciami o częstotliwości sieciowej

Zagrożenie dla czułych urządzeń elektronicznych mogą również stanowić łączeniowe stany przejściowe które związane są z: zjawiskami łączeniowymi w głównych systemach zasilania, na przykład takimi jakie występują podczas łączenia baterii kondensatorów; wykonywaniem łączeń o mniejszym znaczeniu blisko ...
ndz maja 05, 2019 13:54
Temat: Aktywna ochrona odgromowa - prawda czy falsz?
Odpowiedzi: 79
Odsłony: 45281

Aktywna ochrona odgromowa - prawda czy falsz?

Przed laty nieżyjący prof. A. Sowa prowadził wykład na spotkaniu w Warszawie na temat badań w strefie zwiększonej ilości wyładowań gdzieś na wschodzie (kraju już nie pamiętam). Długofalowe badania nie potwierdziły cech jakie się przypisuje 'aktywnej ochronie odgromowej). Pokazywał wiele fotek i wyni...
ndz maja 05, 2019 12:39
Temat: Aktywna ochrona odgromowa - prawda czy falsz?
Odpowiedzi: 79
Odsłony: 45281

Aktywna ochrona odgromowa - prawda czy falsz?

No cóż, ktoś to zaprojektował niezgodnie z rozporządzeniem do Prawa Budowlanego.
Wszystko do czasu spotkania się z ubezpieczycielem po stracie, ktoś imiennie wziął odpowiedzialność za swoją robotę.

Chętnie zobaczyłbym taki projekt z analizą zagrożeń i oceną ryzyka w/g norm.

STANCA
ndz maja 05, 2019 12:16
Temat: Instalacja odgromowa - prowadzenie przewodów
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 4813

Instalacja odgromowa - prowadzenie przewodów

Mnie tu brakuje napisu: W CZASIE BURZY PRZEJŚCIE DRUGĄ STRONĄ ULICY!!! :) Pytasz: "Dlatego też pytanie jest takie, skoro to nie działa, a założonych jest tych urządzeń na 90% obiektów to czemu tam nie ma start ? Być możne to tylko szczęście (przynajmniej mi się tak wydaje) ? Oraz drugie, dlaczego ni...
ndz maja 05, 2019 11:38
Temat: Tak zwane "Rury instalacyjne odgromowe
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5319

Tak zwane "Rury instalacyjne odgromowe

Z innego tematu przeniosłem. (...) Bardziej bym się obawiał przeskoków z przewodów odprowadzających instalacji odgromowej, ale to już zależy od konkretnego przypadku jak one lecą, a dodatkowo można je umieszczać w rurach izolacyjnych do tego przystosowanych, co by eliminowało takie zjawisko. (...) h...
sob maja 04, 2019 13:00
Temat: Instalacja odgromowa - prowadzenie przewodów
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 4813

Instalacja odgromowa - prowadzenie przewodów

To tak dla informacji, ale trzymajmy się właściwego tu tematu. Instalacja odgromowa - prowadzenie przewodów Stanowisko PKOO w spr. tzw. "zwodów aktywnych". Post autor: STANCA http://www.pkoo-sep.org.pl/wp-content/uploads/2017/10/Opinia-PKOO-dotyczaca-PN-EN-i-ESE-13.09.2017.pdf Aktywna ochrona odgrom...