Znaleziono 56 wyników

autor: akki78
wt gru 13, 2016 21:51
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Problem z podłączeniem silnika
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 9238

Re: Problem z podłączeniem silnika

Witam. na tabliczce pisze prąd znamionowy 15,5A napięcie 380V trójkąt . Kolego lolek3000 kombinujesz jak koń pod górę , jeśli na tabliczce znamionowej nie ma zaznaczonej pracy w gwiazdę tzn . , że silnik tylko podczas rozruchu ( na chwilę) może pracować w takim układzie . Silniki , które mają możliw...
pn gru 12, 2016 12:07
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Sieć typu IT
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3411

Re: Sieć typu IT

Sądzę , że pytającemu chodziło o prądy obciążenia .
pn gru 12, 2016 11:58
Forum: Energoelektronika
Temat: Suwnice sterowane radiowo ?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5836

Re: Suwnice sterowane radiowo ?

Witam ! Proponuję przed wyciągnięciem armat i strzelaniem w kierunku producenta ( bo jak znam życie będzie w pierwszej kolejności odbijał piłeczkę ) , sprawdzić sam przekaźnik ( może wymaga wymiany ) , sprawdzić układ sterowania , a zwłaszcza napięcie zasilania ( czy nie występują okresowe wzrosty p...
pn gru 12, 2016 11:14
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Sieć typu IT
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3411

Re: Sieć typu IT

Witam !
Gwoli ścisłości sieci IT występują w dwóch wariantach : sieć z wyprowadzonym przewodem N i wtedy mamy sytuację opisaną przez kolegę i sieci IT bez przewodu N i wtedy mamy do czynienia z napięciem międzyfazowym a co za tym idzie rozpływ prądów też jest między fazami .
ndz gru 11, 2016 15:29
Temat: Problem z podłączeniem silnika
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 9238

Re: Problem z podłączeniem silnika

Witam . Troszeczkę się zagotowało .Po pierwsze odp. na pytanie - ,,różnice,, przy podłączeniu silnika z przodu lub tyłu mostków koledzy wytłumaczyli dobitnie ,dodam tylko , że tabliczka zaciskowa w silniku to obok łożysk najbardziej newralgiczne miejsce w silniku . Wnioskuję na podstawie pytania ,że...
pt gru 09, 2016 13:49
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Instalacja TN-C-S czy TT?
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 10686

Re: Instalacja TN-C-S czy TT?

Witam. W pierwszym zamiarze chciałem napisać ten post inaczej ale w między czasie przeczytałem wpisy kolegów o trollingu (przy okazji polecam -http://wneiz.pl/nauka_wneiz/studia_inf/28-2011/si-28-253.pdf ) i zasadach pisania na forum i postaram ograniczyć się do meritum . Z góry proszę kolegów moder...
śr gru 07, 2016 15:18
Temat: Rozłącznik bezpiecznikowy
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1348

Re: Rozłącznik bezpiecznikowy

Gwoli ścisłości , są odłączniki ,które mogą przerywać prądy obciążeniowe do określonej w DTR-ce wartości np. prądy transformatorów w stanie jałowym itp.
śr gru 07, 2016 14:56
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 213
Odsłony: 55734

Re: Nie każdy ochronnik chroni

Witam kolegów . I w końcu po wielu zakrętach doszliśmy do meritum problemu . Chwała koledze STANCA , że punktuje wszystkie błędy i luki dotyczące naszego zawodu ale osobiście uważam , że znakomita większość elektryków chce i stara się uczciwie wykonywać swój zawód i nikt z nich świadomie nie zabudow...
sob gru 03, 2016 22:53
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Zła robota nie popłaca
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 13785

Re: Zła robota nie popłaca

Rozdział 8 Instalacja elektryczna Jest to ogólny nakaz stosowania a moja uwaga dotyczyła dyskusji na forum odnośnie stosowania ograniczników warystorowych . Wydaje mi się , że jest coś co nie spełnia wymagań i wprowadza zagrożenie to państwo ma większą możliwość oddziaływania niż skromny elektryk .
sob gru 03, 2016 21:21
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Zła robota nie popłaca
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 13785

Re: Zła robota nie popłaca

Witam wszystkich . Muszę przyznać , że po przeczytaniu powyższych postów poczułem się trochę zirytowany. Jazda po ,,starych - doświadczonych ,, elektrykach ma załatwić -właściwie co ? Ma nam poprawić humor ? Może warto postawić się czasami z drugiej strony i czasami uderzyć się w piersi.Moje wielole...