Znaleziono 228 wyników

autor: rel
ndz lip 25, 2004 10:46
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: linia energetyczna-opinia z serwisu prawnego e-prawnik
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4531

linia energetyczna-opinia z serwisu prawnego e-prawnik

... podpisuje Pan umowę, która z mocy prawa jest nie ważna. Jest się obywatelem pewnego ustroju z przypadku, ale trzeba być w pełni tego świadomym.
ndz lip 11, 2004 7:20
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Automatyczny rozruch zespołu prądotwórczego
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 15588

Automatyczny rozruch zespołu prądotwórczego

Wszystko ma Pan napisane. Zamawia się SZR z blokadą mechaniczną, z priorytetem strony zasilającej. Agregat podaje napięcie po czasie zgodnym z parametrami i jeśli to jest Pana obiekt, własna stacja trafo, przesyła Pan zmienioną instrukcje eksploatacji do ZE i to wszystko. ZE nie ingeruje w to , co p...
ndz lip 11, 2004 6:17
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Jak zaprojektować i wykonać uziom fundamentowy
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 31971

Jak zaprojektować i wykonać uziom fundamentowy

Uziom fundamentowy stosujemy dla istotnych korzyści. Zbrojenie pokryte warstwą betonu nie koroduje. Normy określają jak należy go wykonać. W interesie inwestora jest dopilnowanie, by wykorzystać w pełni , to za co płaci. Elektryk jest na budowie , tylko jaki?
sob cze 19, 2004 9:21
Temat: Zabezpieczenie gniazda 32A
Odpowiedzi: 80
Odsłony: 70081

Zabezpieczenie gniazda 32A

Piec 30 kW i dorabiam wtyczkę 32A (ja profesjonalista elektryk). styki w gniazdku wypłyną, przewody wyparują, a zabezpieczenie 63A wytrzyma.
Czy mówimy o tych samych przedszkolakach?
sob cze 19, 2004 8:02

Zabezpieczenie gniazda 32A

Człowieku jutro jak podłączysz silnik o In = 32 A, to i zabezpiczenie 64 A nie wystarczy ... myśl logicznie, bo forum , to nie przedszkole.
ndz cze 06, 2004 14:57

zabezpieczenie gniazda 32A

Producent gniazda określa jego parametry w/g normy ... Nie znając danych od producenta nie wchodźmy w dyskusje. Przeciążalność wtyczek tak jak i kabla jest istotna. Zwykle jest ona 20-krotna i wyższa na czas rozruchu gwarantowana. Przykładowo mam silnik 13,5 kW i np jego prąd w czasie pracy ciągłej ...
ndz wrz 07, 2003 20:40
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiar upływności cęgami Dietza
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 13730

...mierzy Pan prąd w przewodzie PE? jak zrozumiałem ....to dlaczego ma wyłączać np przy 10A rcd ...? Upływność urządzenia , instalacji jest różnicą prądów : sumy geometrycznej prądów fazowych zasilających urządzenie, a powracającym prądem w przewodzie N .... powrót przez rcd.
czw sie 14, 2003 20:09
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Naskórkowość ?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 10716

Zjawisko, że głębokość wnikania prądu w głąb żyły, którą przepływa maleje ze wzrostem częstotliwości: delta=1/sqrt[f*u*pi*r] r=ro=przewodność właściwa u=mi=przenikalność magnetyczna dla miedzi =66,3 mm/sqrt(f) Nie chcę komentować tego , co koledzy piszą, ani wyprowadzać, bo to podstawy fizyki odział...