Znaleziono 1916 wyników

autor: Simcode
śr kwie 29, 2020 17:33
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Normy PN wersja angielska a polska
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1653

Normy PN wersja angielska a polska

Jak dotąd byłem przekonany, że dopóki nie ma tłumaczenia normy angielskiej na język polski to obowiązuje norma polska, a teraz to już sam nie wiem. W końcu nie muszę znać języka angielskiego. Języka angielskiego nie musisz znać, ale musisz znać ustawę o normalizacji. Jak przeczytasz to się wszystko...
czw kwie 23, 2020 16:45
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Fotowoltaika w instalacji TN-C
Odpowiedzi: 314
Odsłony: 27927

Fotowoltaika w instalacji TN-C

Widać że to domorosły rysownik rysował. Instalacja w obiekcie TN-C no odważnie, zapewne w gniazdkach maja 10mm2. Nie wiadomo czemu ten falownik miał służyć, a te zabezpieczenie w postaci SPD to czemu ma służyć? Taki gadżet . Powołuje się na 5-54 . A tam mamy.
czw kwie 23, 2020 16:22
Temat: Czy mogę zdawać na świadectwo kwalifikacyjne D bez E?
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 11803

Czy mogę zdawać na świadectwo kwalifikacyjne D bez E?

będzie zobowiązany pokryć koszty kursu i egzaminu a przynajmniej kursu ? . Jest to jakieś wyjście . Tak czy owak tego problemu na tym forum nie rozwiążemy to życie same skoryguje jak w każdym przypadku ma być. Ja dla przykładu mam swoje świadectwo ze sobą bo robię je zawsze za swoje pieniądze. Ale ...
śr kwie 22, 2020 19:54

W opisywanym przypadku , jeżeli pracodawca przetrzymuje świadectwo u siebie, czy pracownik może osobiście zwrócić sie do komisji o wystawienie duplikatu nawet gdyby musiał pokryć koszty No to chyba 50 zł. Tu brawo dla kolegi że tak postępuje ta komisja. Ale moje doświadczenia i tematy na forach wsk...
sob kwie 18, 2020 20:26

Dzięki, potwierdziłeś moje przypuszczenia.
pt kwie 17, 2020 20:07

Wg mnie takie działanie jest może nie bezprawne, ale zdecydowanie bezsensowne. Ale pytam poważnie . Ktoś do waszej komisji gdzie kolega egzaminuje zgłosił i zapłacił za kurs i egzaminy. I chce by te oryginały szły na adres firmy. ciekawe czy kolegi komisja odmówi tej firmie jeśli ona jest stałym do...
czw kwie 16, 2020 22:05

Mam inne pytanie. Wyobraźmy sobie sytuację że pracodawca wysłał pracowników na zrobienie kursu i świadectw kwalifikacyjnych Zapłacił za wszystko i zażądał od komisji by wszystkie wysłano mu na adres firmy, a pracownicy dostali duplikaty . Czy działania pracodawcy były bezprawne ?
sob kwie 11, 2020 19:21

Z PIP praktycznie nie da się wygrać, nie przyznają się do błędów, nawet jak im się to pokaże czarno na białym. Tu przyznaję rację obecnie PIP to porażka , takie rzeczy jakie oni wymyślają to zakrawa czasami na kpiny. Ale znam chyba przyczynę bo PIP zaczyna przypominać jeden wielki rodzinny dom. Wie...
sob kwie 11, 2020 11:47

Tylko nie może być tak, że nowe umiejętności pozwalają zapomnieć o podstawach wiedzy. Nie przekonuje mnie twierdzenie, że umiem programować PLC, to prawa Ohma już znać nie muszę. A do tego to się zaczyna sprowadzać. Bo informatyk, który przyjdzie mi na egzamin zaraz mi powie, że on nie musi wiedzie...
pt kwie 10, 2020 22:31

Ale pewne rzeczy się nie zmieniają, podstawowe prawa fizyki, czy elektrotechniki się nie zmieniły, Prawa fizyki nie , ale nowoczesność rozwiązań zmieniła się diametralnie. Jak by mi ktoś powiedział w latach 90 że będę programował PLC w rozdzielniach czy żeby załączyć silnik muszę znać podstawy opro...