Znaleziono 2051 wyników

autor: Simcode
śr maja 19, 2021 18:45
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Zabezpieczenie w rozdzielni a moc maszyny.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1123

Zabezpieczenie w rozdzielni a moc maszyny.

Moje pytanie odnośnie tego typu i rodzaju zabezpieczeń oraz przewodów zasilających ,jak to ugryźć... Jak do tego podejść ,nie posiadamy zbyt wiele miejsca i mocy w rozdzielni głównej Dwie sprawy w temacie są . Pierwsza to projekt tego zasilania w waszej rozdzielni. Bo nie wyobrażam sobie podłączeni...
ndz maja 09, 2021 18:20
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Zła robota nie popłaca
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 17118

Zła robota nie popłaca

Nie tak do końca jest tak jak pisze w tych paragrafach PZU. Bo żeby odstąpić od ubezpieczenia należy takowe zaniechania komuś udowodnić. Jestem świeżo po takiej problematycznej sprawie z PZU dom. Zapalił się komin a za zeszły rok 2020 nie miałem zaświadczenia od kominiarza. Nie chcieli wypłacić odsz...
pn maja 03, 2021 12:13
Forum: Energia odnawialna
Temat: Połączenia wyrównawcze/uziemienia.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 2486

Połączenia wyrównawcze/uziemienia.

tutaj zacytuję PN HD 60364-5-54 punkt 542.2.1 W nowych obiektach budowlanych zaleca się stosowanie uziomów fundamentowych(...) To kończy dyskusję! Nie, nie kończy bo norma zaleca czyli nie dyskredytuje innych rozwiązań. Według najnowszej interpretacji Ministerstwa budownictwa stosowanie np. uziomów...
ndz maja 02, 2021 22:00
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Uziom fundamentowy w ławie fundamentowej z izolacją bitumiczną
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2822

Uziom fundamentowy w ławie fundamentowej z izolacją bitumiczną

To nie żadna emulsja tylko gruba folia budowlana w tych ławach Kolego o czym ty piszesz . EMULSJE ASFALTOWE Co nazywamy emulsjami asfaltowymi? To stosowane w budownictwie infrastruktury drogowej od więcej niż stu lat zawiesiny złożone z wody i oraz cieczy zawierającej rozdrobnione cząsteczki asfalt...
sob maja 01, 2021 14:15
Temat: Nieprawidłowe wskazania licznika energii
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 838

Nieprawidłowe wskazania licznika energii

Jeszcze taka uwaga że dobrze gdyby koś nagrywał cały proces sprawdzania licznika na miejscu i wymontowanie go . Pracownik ZE który popełnił błąd może chcieć zatuszować sprawę.
sob maja 01, 2021 11:16

Jeszcze mi się wspomniało. Falownik oczywiście jest -OnGrid a licznik jest dwukierunkowy?
pt kwie 30, 2021 23:32

luka2nd pisze:
pt kwie 30, 2021 22:29
Tym bardziej, że moi rodzice mają identyczny model licznika i u nich nalicza dobrze. Jedyna różnica jest taka, że rodzice mają falownik jednofazowy 3,5kW, a klienci 6kW trójfazowy.
Ale licznik elektroniczny to nie tylko wskazanie poboru ma przecież menu jak je ustawisz tak będzie naliczał .
pt kwie 30, 2021 22:20

Czy mają Koledzy jeszcze jakieś pomysły, co mogłoby być przyczyną takich czarów? Myślę że wysłanie licznika na badanie nic nie da licznik dobrze nalicza. Problem i nie nowy to są dane jakie wprowadza operator dystrybutora. Na naszym forum nie mamy odrębnego działu dla źródeł odnawialnych, ale na in...
pt kwie 23, 2021 15:17
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Normy dotyczące instalacji 230V w pojazdach mechanjcznych.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1334

Normy dotyczące instalacji 230V w pojazdach mechanjcznych.

Wydaje mi się, że tak wysokie napięcie dyskwalifikuje przetwornice do użytku. Po której stronie znajduje się ten układ filtracyjny ? Nie pierwsze nie ostatnie takie taki przetwornice i nic tu nie ma znak CE ( China Eksport) który biją na potęgę. Po której stronie znajduje się ten układ filtracyjny ...
czw kwie 22, 2021 20:52
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Normy dotyczące instalacji 230V w pojazdach mechanjcznych.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1334

Normy dotyczące instalacji 230V w pojazdach mechanjcznych.

W poprzednich przetwornicach takie zjawisko nie występowała, ale były to przetwornice innego producenta. Czyli przetwornice są szajsowate bo maja dużą upływność na obwodzie filtracyjnym. Producenci nie markowych przetwornic oszczędzają na dobrych układach filtracyjnych bo są drogie. W twoim przypad...