Znaleziono 2587 wyników

autor: elpapiotr
czw paź 13, 2005 20:19
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Ekwipotencjalizacja konstrukcji stalowej
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5961

Ekwipotencjalizacja

Witam kolegów na Forum. Przeglądam posty i dotarłem do tego. Jeżeli to pomoże : KOMENTARZ DO NORMY PN-IEC 60364 (Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych - tom 1 ) DZIAŁ 826-04-UZIEMIENIE poz. 09 "Wyjaśnienia dotyczące połączeń wyrównawczych podano w p. 21.4.3 załącznika krajowego NB. Jaki obi...
czw paź 13, 2005 17:40
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Licznik energii elektrycznej montowany na szynie 35mm
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4319

miernik energii

Witam kolegów na Forum.
Katalog Legrand 2002 - "papierowy" : na str. 136 pod tytułem "liczniki energii elektrycznej"
1 1-fazowy ; pomiar bezpośredni max 25A , na szynę TH 35 szer 4 moduły.
2 1-fazowy ; pomiar bezpośredni max 90A
Są również 3-fazowe.
Pozdrawiam.
czw paź 13, 2005 0:25
Temat: Czy są gniazda na 230v z rcd do starej sieci
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 20450

czy są gniazda na 230v z rcd do starej sieci

Witam.
Niestety , zeskanowany widok układu połączeń aparatu S 20 nie "wszedł" jako załącznik do mojej odpowiedzi. Przepraszam i pozdrawiam.
Paweł P.
czw paź 13, 2005 0:22

Witam Kolegów. Kol. jonbob czekał na moją odpowiedź (byłem "niedostępny na dłużej") , a w tym czasie kol. KRYSTYN mnie wyręczył. Moje źdódło ma ten temat : "MODERNIZACJA I REMONTY INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH W BUDYNKACH MIESZKALNYCH I UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ - Sesja II KONFERENCJI NAUKOWO-TECHNICZNEJ" ...
śr paź 12, 2005 5:52

Witam kolegów na Forum i kol. KRYSTYN. Kolego Pawle, wszystko się da zrobić. Wszystko zależy od projektanta. Tak , wszystko da się zrobić , i tak też robimy. Ale nie wszystko zależy od projektanta , gdy projektu nie ma. Za wszelkie uwagi z góry dziękuję , Forum jest do wymiany doświadczeń i nauki , ...
wt paź 11, 2005 23:16

Witam Kolegów na Forum Takich problemów by nie było, gdyby nie było zwolenników wykonywania instalacji p/t. w/t. a były by one wykonane w rurkach. Kol. KRYSTYN nie może nam darować "tematu". Nie jestem zwolennikiem wykonywania instalacji p/t, w/t i innych t . Wykonywałem wszystkie. Przekład :wieża T...
wt paź 11, 2005 22:53
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Jak napisać kosztorys na prace elekryczne
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 10420

Jak napisać kosztorys na prace elekryczne

Witam Kolegów Forumowiczów i kol. masonry Od lat używam programu "Winbud" firmy Chandney Software Proponuję wejść na stronę http://www.chandney.com.pl i ściągnąć program kosztorysowy (niestety , tylko wersja demonstracyjna) Kilka pozycji uda sę złapać Jest jeszcze program ZUZIA , ale osobiście go ni...
wt paź 11, 2005 0:36
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Instrukcja eksploatacji budynku - jaka podstawa prawna?
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 26259

instrukcja eksploatacji budynku

Witam kolegów. Dziękuję za wyjaśnienie , nie jestem biegły w tym temacie. Dziennik budowy-tak , książka-nie dla domku jednorodzinnego . Więcej w Dz. U. nr 120 poz. 1133 i 1134 z 23 lipca 2003 Niestety , nie znalazłem konkretnej informacji w Dzienniku. Pozdrawiam , poświęciłem kawałek nocy na sprawdz...
pn paź 10, 2005 21:56
Temat: Tanie instalacje
Odpowiedzi: 133
Odsłony: 115503

Tanie instalacje

Ponownie ja.
Kol. jacor spokojnie , odlicz M , Kp , to wyjdzie jak złoto.
Pozdrawiam.
pn paź 10, 2005 21:52
Temat: Tanie instalacje
Odpowiedzi: 133
Odsłony: 115503

Tanie instalacje

Ponownie witam Wszystkich. Ciąg dalszy rozważań na temat "Tanie instalacje" Naszym (wykonawców) obowiązkiem jest stosowanie wszystkich norm przy montażu instalacji. IP , poziom ochrony , materiał , odległości , strefy itd. Rzecz polega na tym , żeby zachowując te wszystkie wymagania jak najbardziej ...