Znaleziono 185 wyników

autor: dawidgta
ndz lut 02, 2020 17:42
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Modernizacja elektrycznych instalacji mieszkaniowych cz.I
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 2567

Modernizacja elektrycznych instalacji mieszkaniowych cz.I

Kolego dawidgta, znam zasadę działania RCD i to podejrzewam lepiej niż Ty. Mógłbym wykazać, że najprawdopodobniej posługujesz się regułką mnemotechniczną, bez prawdziwej znajomości działania RCD. Tylko po co? Wroga sobie robić z tak błahego powodu Nie wnikam czy lepiej znasz ja przedstawiłem zasadę...
ndz lut 02, 2020 0:09
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Modernizacja elektrycznych instalacji mieszkaniowych cz.I
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 2567

Modernizacja elektrycznych instalacji mieszkaniowych cz.I

[/quote] Podobno są przepisy zabraniające montowania RCD na TNC tak twierdził elektryk Zgadza się w układzie TN-C nie można stosować RCD mówi o tym norma PN HD 60464-4-41. W TN-C mamy 2 lub 4 przewody zależy czy jednofazowa czy trzy fazowa ale w jednej i drugiej mamy przewód PEN (ochronno/neutralny)...
sob lut 01, 2020 8:18
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy mogę zdawać na świadectwo kwalifikacyjne D bez E?
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 7490

Czy mogę zdawać na świadectwo kwalifikacyjne D bez E?

Jak ktoś robi punkt 3 to być może o coś pytają - ja go wykreśliłem, bo zawodowo nie zajmuję się energetyką, więc nie był mi potrzebny. Mam za to wszystkie pozostałe punkty i uważam, że system przyznawania tych świadectw to jakiś ponury żart. To może i ja coś dodam. Robiąc do 15kV E i D+ pomiary no ...
pt sty 31, 2020 19:35
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy mogę zdawać na świadectwo kwalifikacyjne D bez E?
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 7490

D bez E

Z tego co wiem to trzeba mieć Eksploatację żeby dostać Dozór bo podstawową jest żeby mieć D trzeba umieć wszystko co obejmuję zakres E. Ale w czym masz problem możesz zdać E I D za jednym razem wraz z pomiarami. Jeśli masz zakres wiedzy na Dozór to bez problemu zdasz na Eksploatację. :)
czw sty 30, 2020 22:33
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wagi czy "esy" przerabianie isntalacji
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 273

Wagi czy "esy" przerabianie isntalacji

Dee Jay.Piątek pisze:
czw sty 30, 2020 9:26
Ogólnie instalacja w domu jest tragiczna pod względem podziału.
Są tylko 2 esy po 63A jeden na parter drugi na piętro z nich wychodzą kable 2,5mm i na tym chula cały dom.
Chyba żartujesz przewód 2.5mm2 jest zabezpieczony 63A bezpiecznikiem.
czw sty 30, 2020 22:28
Temat: Podłączenie indukcji oraz piekarnika a gniazdo siły
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 445

Podłączenie indukcji oraz piekarnika a gniazdo siły

domsat pisze:
czw sty 30, 2020 22:14
Żal mi się zrobiło autora tego tematu, że w tak banalnej sprawie dostaje marną informację.
Przepraszam jeśli uraziłem autora tematu ale chcąc pomóc chciałem żeby podał więcej informacji. 🙂
czw sty 30, 2020 22:17
Temat: Wyłącznik różnicowo-prądowy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 204

Wyłącznik różnicowo-prądowy

Kolego, przeczytaj raz jeszcze post autora Faktycznie źle przeczytałem 😬 Wyłącznik RCD 1f nie pozwala na podniesienie sąsiedniej nadmiarówki i wice wersa. Cudów nie ma. Poszło prawdopodobnie przepięcie przy manewrowaniu aparatami i padło coś co było podłączone do obwodu gniazd. Ale co tam było przy...
czw sty 30, 2020 19:23
Temat: Wyłącznik różnicowo-prądowy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 204

Wyłącznik różnicowo-prądowy

Prawdopodobnie płyta indukcyjna lub inne urządzenie robi zawarcie i wyzwala bezpiecznik a obok wyłącznika znajduję się wyłącznik różnicowo prądowy jego wyzwala ponieważ jest gdzieś upływ prądu także chyba że wyłącznik różnicowo prądowy jest z członem naprądowym to wyzwala go też zawarcie. Nie zdjęci...
czw sty 30, 2020 15:47
Temat: Podłączenie indukcji oraz piekarnika a gniazdo siły
Odsłony: 445

Podłączenie indukcji oraz piekarnika a gniazdo siły

Nadal nie podałeś mocy indukcji i piekarnika za mało informacji.
czw sty 30, 2020 9:45
Temat: Instalacja elektryczna stara na nową
Odsłony: 505

Instalacja elektryczna stara na nową

Widzę ze sam kolega nie wie bo jak by wiedział to by normalnie napisał co i jak a nie skakał z niewiedzą takiej porady ja nie szukam ale dziękuje za troskę. Ale co mamy koledze napisać tutaj lekturę jak to wykonać nie ma problemu ale trzeba pierwsze zapoznać się z podstawą elektryki i ustawami. Ja ...