Znaleziono 555 wyników

autor: domsat
ndz kwie 18, 2021 20:49
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Wypadek - porażenie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3355

Wypadek - porażenie

Niedawna tragedia: https://tvn24.pl/pomorze/lebork-17-latka-zmarla-podczas-kapieli-w-wyniku-porazenia-pradem-5069032 Jak doszło do porażenia - niestety nie wiemy. Tu: https://forum.budujemydom.pl/topic/40683-kolejna-%C5%9Bmier%C4%87-w-wannie-od-telefonu/ próbują coś wyjaśnić i dowiadujemy się o: - b...
ndz kwie 18, 2021 20:14
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Przekrój wyrównawczy do PV
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 691

Przekrój wyrównawczy do PV

Może trochę off topic, ale nuż ktoś skorzysta: - Emiter - www.emiter.net.pl organizuje webinaria poświęcone PV - 20 i 29 kwietnia - Dehn - ochrona odgromowa i przepięciowa PV - 11 maja Może będzie wytłumaczone, że ten problematyczny przekrój zależy od sposobu połączenia stelaży paneli PV z instalacj...
ndz kwie 18, 2021 10:19

Przewód wyrównawczy jest także przewodem ochronnym - jeśli chodzi o nazewnictwo.
ndz kwie 18, 2021 8:10

Sam zapoznaj się z zasadami ochrony odgromowej i przepięciowej instalacji PV i będziesz wiedział jaki ma być przekrój przewodu, który zresztą nie nazywa się PN !
śr mar 31, 2021 21:48
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Zlecę dokończenie instalacji elekt. w domu okolice Gdańska
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1070

Zlecę dokończenie instalacji elekt. w domu okolice Gdańska

Proponuję skorzystać z ogólnopolskiego portalu fixly. Zaznacz przy zleceniu - poszukuję elektryka po kierunkowej szkole min. średniej i doświadczeniem w montażu instalacji w domkach, a nie układacza przewodów z "uprawnieniami SEP".
śr mar 31, 2021 21:29
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Proszę o opinię - mój pierwszy montaż
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 327

Proszę o opinię - mój pierwszy montaż

Jak zwykle znajdzie się forumowicz łapiący za słówka - oczywiście, że rozłącznik bezpiecznikowy jest równocześnie izolacyjnym i aby nie było niedomówień to chodzi o ten z fotki po prawej stronie. Tylko, że ten typ prawie nigdy nie pełni roli głównego rozłącznika (izolacyjnego) rozdzielnicy jakim jes...
śr mar 31, 2021 21:22
Temat: Prośba o pomoc w weryfikacji projektu
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 259

Prośba o pomoc w weryfikacji projektu

Do autora tematu - co Ci dał ten schemat z oznaczonymi błędami, wiesz teraz jak ma być prawidłowo ? Powtarzam część tych nieprawidłowości unikniesz wykonując tylko 1 rozdzielnicę. I jeszcze jedno - ogranicznik przepięć to nie F1 tylko T1 lub T2 ew. T1+T2. Zresztą aby go dobrać to też trzeba mieć tro...
śr mar 31, 2021 17:27
Temat: Ochrona przeciwprzepięciowa - jak zrealizować
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 561

Ochrona przeciwprzepięciowa

Autor tematu chciał zostać bohaterem domu lub zaoszczędzić na elektryku. Odpowiedź kol. Stanca jest b. trafna, choć nie rozumiem jedynie użytego określenia:
" ...zastosowanie odstępów izolacyjnych dobrego uziomu..." - ?
śr mar 31, 2021 17:21
Temat: Proszę o opinię - mój pierwszy montaż
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 327

Proszę o opinię - mój pierwszy montaż

Autorze tematu - pokazałeś tak niewielki wycinek rozdzielnicy i oczekujesz oceny ? !
Na marginesie - owe rozłączniki są różne, jeden jest izolacyjny a drugi bezpiecznikowy. Pełnią inne funkcje i połączenie ich w szereg jest jak najbardziej prawidłowe.