Znaleziono 444 wyniki

autor: e-sparks
wt mar 13, 2018 18:45
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Instalacja elektryczna w pomieszczeniach sterylnych ze scianki metalowymi
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 1829

Re: Instalacja elektryczna w pomieszczeniach sterylnych ze scianki metalowymi

hary125 pisze:Pierwsze słyszę żeby plastikowe powierzchnie były przewodzące hehe.....
A podłogowe mogą, czy nie?
pn lut 26, 2018 21:01
Forum: Energoelektronika
Temat: Liteon EVO6000 sterowanie START/STOP z przycisków monostabilnych
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1069

Re: Liteon EVO6000 sterowanie START/STOP z przycisków monostabilnych

A skąd komu wiedzieć, jaki silnik ma być zasilany z tego "falownika", jakie warunki pracy, jaki typ charakterystyki potrzebny? Tutaj: https://www.eldar.biz/fileuploader/down.. ... 160915.pdf.. jest instrukcja uruchamiania EVO6000, poczytaj, pomyśl, zrób i skasuj klienta. Nie wydaje mi się, żeby możl...
ndz lut 25, 2018 10:53
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wlacznik "schodowy" w Kuchni
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1275

Re: Wlacznik "schodowy" w Kuchni

Brencik pisze:A gdzie ją do niego podłączyć?
Każdy elektryk wie, co należy zrobić, a każdy drutociąg pyta do czego podłaczyć tę śmieszną, żółto-zieloną żyłę :lol:
pt lut 23, 2018 22:59

NIE !!!

Wyłącznikowi schodowemu należy się żyła ochronna jak psu buda !!!

Chałupa wygląda na nową, a Ty chcesz dxxx szkłem skrobać dla 5 złotych oszczędności?

Ponadto tylko drutociągi nie używają przewodów z żyłą ochronna, lub "zmieniają jej przeznaczenie" koszulkami termo.
pt lut 23, 2018 21:27

Jakie przewody znajdują się w puszce wyłącznika z zieloną kropką? Jakie by się tam nie znajdowały, należy położyć YDYp-4x1,5żo od zielonej do czerwonej kropki. Bez kucia, lub wiercenia się nie obejdzie, ale pod płytkami i tak nie będzie widać. Można wykuć (lub wyciąć szlifierką, bądź bruzdownicą) k...
czw lut 01, 2018 13:18
Temat: Pomiar uziemienia, czy konieczne, czym, jakie wartości
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 1629

Re: Pomiar uziemienia, czy konieczne, czym, jakie wartości

elmontjs pisze:Pozytywny wynik pomiaru rezystancji bedzie dla każdej, zmierzonej wartości równej lub niższej od 1om
A przypadkiem nie 2 omy?
I raczej wartość zabezpieczeń nie ma tutaj znaczenia (to są połączenia wyrównawcze, a nie uziemienie ochronne). Znaczenie ma za to przekrój przewodów wyrównawczych.
czw lut 01, 2018 9:29
Temat: Pomiar uziemienia, czy konieczne, czym, jakie wartości
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 1629

Re: Pomiar uziemienia, czy konieczne, czym, jakie wartości

Z pierwszego postu autora wynika, że w obiekcie funkcjonuje system połączeń wyrównawczych, które niekoniecznie muszą być uziemione. Bzdurą jest sugerowanie wykonywanie pomiaru uziemienia, jak i bzdurą jest wymóg 30 omów jako jego najwyższej dopuszczalnej wartości. Jedyną słuszną odpowiedź podał Kole...
czw sty 25, 2018 22:48
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Zmiana normy sprawdzeń (odbiorczych) PN-HD 60364-6:2008
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 25921

Re: Zmiana normy sprawdzeń (odbiorczych) PN-HD 60364-6:2008

Języka angielskiego się uczę ale norm nieprzetłumaczonych na polski stosował nie będę !!! Niech te "leśne dziadki" z PKN zaczną poprawnie tłumaczyć normy to wtedy będzie inna rozmowa, w POLSKIM języku. Z wielu tak mówiących polskie buractwo wychodzi, wszak nasz wielki wieszcz kiedyś pisał: A niecha...
pt sty 12, 2018 14:05
Temat: Instalacja elektryczna w pomieszczeniach sterylnych ze scianki metalowymi
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 1829

Re: Instalacja elektryczna w pomieszczeniach sterylnych ze scianki metalowymi

Przestrzenie ograniczone powierzchniami przewodzącymi. Są też panele medyczne z materiałów nieprzewodzących i co wtedy za normę zastosować? Zresztą kolega pytał nie w tym kontekście raczej. Cały czas tylko jedną: PN-IEC 60364-7-706:2000 lub jej młodszą wersję: PN-HD 60364-7-706:2007 I rodzaj paneli...
pn gru 18, 2017 21:56
Temat: Felerne osprzęty
Odpowiedzi: 80
Odsłony: 10565

Re: Felerne osprzęty

Ręce opadają na te idiotyzmy...

należy tutaj przytoczyć jedynie słuszny w tej sytuacji aforyzm:

Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.