Bęben na przewody dla instalatora

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » czw cze 06, 2019 9:47

Taka ciekawostka z ostatniego szkolenia... pewnie wielu elektroinstalatorów nie koniecznie się z tym spotkało a sądzę, że warto przedstawić ten produkt zwłaszcza, że nie trzeba go kupować. Z zapewnień przedstawiciela wynika, że w hurtowniach można zamówić taki bęben z nawiniętym przewodem np. YDY 3x2,5 (oczywiście tego producenta), zapłacić za niego a za bęben tylko kaucję. Ci , którzy rozwijają przewody ze 100m "krążków" pewnie szybko dostrzegą zaletę tego rozwiązania:
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: luka2nd » pt cze 07, 2019 12:43

Fajne. Jak tylko mam możliwość, to biorę tylko NKT - najwygodniej mi się na nich pracuje. Muszę sprawdzić, czy mają coś takiego w mojej hurtowni :)

Awatar użytkownika
Bartko
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: Bartko » pn cze 24, 2019 13:46

Ciekawa alternatywa dla odwijaków kablowych (bębnowych) uniwersalnych. Szczególnie przydatne przy np. YDYp. Dobre podejście z kaucją zwrotną. Ale życie pokaże czy to rozwiązanie się przyjmie, bo wystarczy, że raz bym dostał uszkodzony to już więcej bym się nie zdecydował. Bo cały zaoszczędzony czas i ergonomia zmarnowane.

ODPOWIEDZ