Czarna strona fotowoltaiki

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » czw paź 01, 2020 15:36

https://beskidzka24.pl/ciemna-strona-mo ... je-maluja/
Przytoczony artykuł doskonale oddaje niebezpieczeństwa o których się nie mówi, omija przy tematach fotowoltaiki. Jest jeszcze kilka niedomówień przy eksploatacji PV, które pomijane są przy składaniu oferty klientowi, wychodzą w praniu. Nie zawsze jest tak różowo jak opisują to firmy instalatorskie. Taka to moc lobby.
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: luka2nd » czw paź 01, 2020 20:28

Powtórzę to, co napisałem już Koledze electrics: pożar instalacji można przewidzieć już na etapie czytania oferty, gdy widzimy pozycję "szybkozłącza kompatybilne z MC4" ;)

Niestety, tak się kończy szukanie głupich oszczędności na kilkadziesiąt złotych, albo zagniatanie konektorów kombinerkami.

Przy okazji, niektóre falowniki mają wbudowaną funkcję AFCI, czyli przerywacza łuku elektrycznego. Fabrycznie jest ona wyłączona, bo w Europie prawo jej nie wymaga. Ale warto ją aktywować, bo pomoże uniknąć takich przykrych zjawisk, jak spalony dom.

ODPOWIEDZ