Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Post autor: STANCA » ndz maja 19, 2019 8:04

luka2nd pisze:
sob maja 18, 2019 19:08
(...)
To ciekawe, ja mam w świadectwie wpisane po prostu "elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym", bez określenia konkretnej strefy. Świadectwo wydane przez szczeciński SEP. Czy w przypadku takich urządzeń potrzebuję jakichś dodatkowych uprawnień lub certyfikatów?

O uprawnieniach UDT wiem, jak czas i fundusze pozwolą, to poszukam kursu na uprawnienia do konserwacji suwnic.
Jeżeli masz wpisane "elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym" to masz uprawnienia, ale ............ tu jest większa odpowiedzialność i potrzebne specjalistyczne szkolenia. W zeszłym tygodniu byłem właśnie na takim spotkaniu dotyczącym tej problematyki, Jarosław Wiater z Politechniki Białostockiej przekazał przez sześć godzin wiele wiedzy, omówił problemy pokazując na fotografiach trudne przypadki. Omówił aspekty techniczne i prawne. Wiele dobrych wiadomości.

Ktoś kiedyś chciał mnie namówić do poskładania starej komory lakierniczej kupionej z demontażu, nie zgodziłem się bo nie odpowiadała na dzisiejsze czasy. Nie pasowała do norm i przepisów, ale tu trzeba pewnej wiedzy by wiedzieć, tu nie właź.

Do wykonywania napraw urządzeń dozorowanych jak wiesz potrzebne specjalistyczne szkolenia i egzamin by uzyskać potrzebny papier z UDT.
Fakt tam jak zawsze spora kasa potrzebna, wiem bo dla nich robię egzaminy OZE.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

ODPOWIEDZ