Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5780
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Post autor: STANCA » ndz maja 19, 2019 8:04

luka2nd pisze:
sob maja 18, 2019 19:08
(...)
To ciekawe, ja mam w świadectwie wpisane po prostu "elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym", bez określenia konkretnej strefy. Świadectwo wydane przez szczeciński SEP. Czy w przypadku takich urządzeń potrzebuję jakichś dodatkowych uprawnień lub certyfikatów?

O uprawnieniach UDT wiem, jak czas i fundusze pozwolą, to poszukam kursu na uprawnienia do konserwacji suwnic.
Jeżeli masz wpisane "elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym" to masz uprawnienia, ale ............ tu jest większa odpowiedzialność i potrzebne specjalistyczne szkolenia. W zeszłym tygodniu byłem właśnie na takim spotkaniu dotyczącym tej problematyki, Jarosław Wiater z Politechniki Białostockiej przekazał przez sześć godzin wiele wiedzy, omówił problemy pokazując na fotografiach trudne przypadki. Omówił aspekty techniczne i prawne. Wiele dobrych wiadomości.

Ktoś kiedyś chciał mnie namówić do poskładania starej komory lakierniczej kupionej z demontażu, nie zgodziłem się bo nie odpowiadała na dzisiejsze czasy. Nie pasowała do norm i przepisów, ale tu trzeba pewnej wiedzy by wiedzieć, tu nie właź.

Do wykonywania napraw urządzeń dozorowanych jak wiesz potrzebne specjalistyczne szkolenia i egzamin by uzyskać potrzebny papier z UDT.
Fakt tam jak zawsze spora kasa potrzebna, wiem bo dla nich robię egzaminy OZE.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von GoethePost autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

ODPOWIEDZ