Uwagi z przeglądów instalacji i urządzeń w obiektach

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Post autor: elpapiotr » pn lut 11, 2019 9:50

Witam.
Budynek jednorodzinny w zabudowie szeregowej. Obecnie w trakcie prac wykończeniowych, między innymi instalacja elektryczna.
Poproszono mnie o sprawdzenie rzetelności wykonania w/w instalacji.
Niestety, krytycznych uwag było na stronę A4, począwszy od zasilania a na wypustach oświetlenia skończywszy.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że elektryk wykonujący tę instalację na pytanie, jaki układ sieci zasilającej, nie wiedział, o co pytam.

Ale "uprawnienia" posiada.

Będą poprawiać.
Załączniki
Rozdzielnica domku.jpg
Rozdzielnica domku.jpg (323.33 KiB) Przejrzano 253 razy
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » pn lut 11, 2019 16:03

Bogdankiz pisze:
ndz lut 10, 2019 18:39
Ile ja się napisałem negatywnych uwag ?

I co ?

I nic !!

Przyjęli do wiadomości i na tym zostało.
Jednak swoje zrobiłeś , reszta to zmartwienie i odpowiedzialność zarządcy.
A ja ze swojego doświadczenia dopowiem lepszy numer: po negatywnych uwagach , negatywnym orzeczeniu o przydatności instalacji do eksploatacji, UWAGA ! Inspektor nadzoru budowlanego zalecił dyrektorce obiektu skorzystać z innej, mniemam, że poleconej przez niego firmy ! Ta oczywiście wszystko "na papierze naprawiła". :D .Niestety po kolejnych 5-ciu latach wróciłem z usługą do tej placówki i na szczęście trafiłem na nową, odpowiedzialną dyrektorkę i mimo sugestii tego samego inspektora - nie dała się wciągnąć w podobne machlojki. Dziś sytuacja w tej sprawie się klaruje.

Po tym zdarzeniu czasem zastanawiam się czy nie dopełniać obowiązku z P.B. zgłaszania niesprawnej instalacji do PINBUD.
Człowiek uczy się całe życie i ...

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » śr lut 13, 2019 9:14

STANCA pisze:
czw gru 01, 2005 15:59
(...)

Miałem taki przypadek; proszę wykonać pomiary warsztatu z obrabiarkami, po szukaniu zabezpieczeń znalazłem najbliższe w ZK 63A. Mówię mogę wykonać tylko ogłędziny. Dobrze mówi klient. Zrobiłem opisałem co i jak poprawić.

Klient na to, nadaje się to dla Inspekcji Pracy, mówię lepiej się tym nie chwalić. Odpowiedź to ja panu za ten papier nie zapłacę.

Zakład stoi ktoś mu dał papiery.
STANCA
Z ZK szła jedna linia pod sufitem i schodziło z puszek odgałęźnyyh do poszczególnych obrabiarek. Rozdzielnicy nie było.
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ