Uwagi z przeglądów instalacji i urządzeń w obiektach

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Re: Uwagi z przeglądów instalacji i urządzeń w obiektach

Post autor: STANCA » ndz maja 24, 2009 10:54

Zastanów się kolego

Jak mam zastawioną drogę ewakuacyjną (podaną na mapce otrzymanej od zleceniodawcy) na której mam wykonać pomiar, którego nie wykonałem to CO? Wyniki mam z TOTOlotka wpisać?

Jestem w porządku wpisując takie uwagi.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Post autor: elpapiotr » ndz maja 24, 2009 11:44

Witam.

Dochodzi do tego również zastawiony/zablokowany dostęp do rozdzielnicy,
na który właściciele nie zwracają uwagi.
Widziałem już pudła, skrzynie, beczki z olejem przez które trzeba się przedzierać by dostać do wyłącznika głównego.
To jest kolejny punkt w uwagach, nie do obalenia przez kogokolwiek.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » ndz maja 24, 2009 12:26

kaszowski pisze:moim zdaniem pomiarowcy trochę nadużywają swoich kompetencji i dlaczego kolega STANCA wyraza opinie na temat kierunku ewakuacji i zastawionej drogi ewakuacyjnej. To należy do PIP, Sanepid i straż pożarna. Poza badaniami typowymi przeciwporażeniowymi w awaryjnych sprawdzamy czas świecenia co najwyżej i tego też nie jestem pewien. Też wykonuje pomiary ale nie róbmy za PANA BOGA.
pozwoliłem sobie podkreślić

Jeżeli szanowny Pan wykonuje badania i nie jest pewien na co zwrócić uwagę i co pomierzyć to..........może zakupić stosowną PN i zaczynać naukę od nowa.
A czas świecenia jest ważny, jak też stan akumulatorów.

No cóż posiadanie uprawnień nie czyni z nikogo pomiarowca, Jak też odczytanie z "luxmiarki" na podłodze to też jeszcze nie jest kompletna ocena stanu oświetlenia dróg ewakuacyjnych.

STANCA

J. W. von Goethe

Awatar użytkownika
kaszowski
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: kaszowski » ndz maja 24, 2009 12:53

Drogi kolego, jakiekolwiek uwagi co do Pana postów skutkuja agresją i traktowaniem tej osoby jako wroga, nieuka i jak to Pan zwykle pisze ogrodnika a nie elektryka. Od kilku lat z zainteresowaniem czytam Pana posty i myśle że nie tylko dla mnie wiele dobrego wnoszą. Ale tylko krowa nie ma swojego zdania więc pozwalam sobie czasami coś napisać. Nie robie badań światła bo w Krakowie jest na to monopol mniejsza z tym, ale gdyby Pan trafił na właściciela marketu lub osobę odpowiedzialną w wielu z tych sklepów to chyba większość by go nie przyjeła. Dlatego że wkracza Pan w kompetencje innych do tego powołanych służb, a chyba nie ma Pan do tego prawa ( może coś mi umknęło może pracuje Pan w straży pożarnej lub instytucjach o których pisałem ale ja nic o tym nie wiem). Więc skupmy się nad badaniami i dobrym protokołem a nie twórzmy elaboratów. Kolego elpapiotr ja też mam takie zdanie na temat dostępu do rozdzielnic ale rozmieszczenie towaru w magazynie lub powierzchni sklepowej i opinie na ten temat to naprawdę zupełnie inna sprawa.
Przepraszając za odmienne zdanie co nie jest wskazane chyba co do niektórych osób w tym forum
pozdrawiam janusz ( kaszowski )

Awatar użytkownika
mania
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Post autor: mania » ndz maja 24, 2009 16:50

Witam.
kaszowski pisze:Drogi kolego, jakiekolwiek uwagi co do Pana postów skutkuja agresją i traktowaniem tej osoby jako wroga, nieuka i jak to Pan zwykle pisze ogrodnika a nie elektryka. Od kilku lat z zainteresowaniem czytam Pana posty i myśle że nie tylko dla mnie wiele dobrego wnoszą. Ale tylko krowa nie ma swojego zdania więc pozwalam sobie czasami coś napisać. Nie robie badań światła bo w Krakowie jest na to monopol mniejsza z tym, ale gdyby Pan trafił na właściciela marketu lub osobę odpowiedzialną w wielu z tych sklepów to chyba większość by go nie przyjeła. Dlatego że wkracza Pan w kompetencje innych do tego powołanych służb, a chyba nie ma Pan do tego prawa ( może coś mi umknęło może pracuje Pan w straży pożarnej lub instytucjach o których pisałem ale ja nic o tym nie wiem). Więc skupmy się nad badaniami i dobrym protokołem a nie twórzmy elaboratów. Kolego elpapiotr ja też mam takie zdanie na temat dostępu do rozdzielnic ale rozmieszczenie towaru w magazynie lub powierzchni sklepowej i opinie na ten temat to naprawdę zupełnie inna sprawa.
Przepraszając za odmienne zdanie co nie jest wskazane chyba co do niektórych osób w tym forum
Zgadzam się tu z kolegą, jeśli drogi ewakuacyjne były ,,zagracone,, trzeba było porostu kazac je personelowi uprzatnać, zmierzyć następnie i po kłopocie. Szkoda lasów na niepotrzebne papiery bo jak mniemam pomiary kolega zrobił i wystawił nastepny papier już bez uwag. Coś mi tu nadgorliwoscia pachnie.
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » ndz maja 24, 2009 17:11

Witam
Ja miałem mapkę z drogami i ciągami ewakuacyjnymi gdzie nie wszystko się zgadzało. Dobudowano w magazynie na drodze ewakuacyjnej (w/g mapki) chłodnię sporych rozmiarów to co miałem zmierzyć i co miałem kazać uprzątnąć?

Pomiarowiec ma za zadanie nie tylko zmierzyć, ale wykryć wszelkie nieprawidłowości i wykazać stan faktyczny. Na mapce masz inny nr wyjścia ewakuacyjnego jak w rzeczywistości to który wpiszesz?
Jak wiemy robimy w nocy, to z kim pogadasz by rozmontowali stoisko na trasie ewakuacyjnej? Przy drobiazgach wiadomo ustnie przekażesz, przy większych problemach musisz zostawić ślad.

cytuję:
1. Linia nad kasami 30 szt. z modułem bateryjnym nie świeci.
to wpisać niewidziałem tego?

Panowie, gdzieś jest granica tolerancji.
Wykonywanie pomiarów i ocena, to praca bardzo odpowiedzialna, trzeba to zrozumieć.

STANCA

J. W. von Goethe

DAVICOM
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: DAVICOM » ndz maja 24, 2009 17:31

Witam
Hm.. ..., że się wtrącę. protokoły każdy pisać może jeden lepiej, jeden gorzej. Życie czasami jest wredne i lubi płatać figle. Dobry protokół ze stanu faktycznego jest jak słusznie pisał wielokrotnie kolega Stanca i inni świadomi mężowie dupochronem dla nas i jednocześnie oddaje właściwy stan badanej instalacji właścicielowi. Nie mamy pewności komu przyjdzie ochota zweryfikować naszą pracę. Jak się trafi na nawiedzonego inspektora to sami zobaczycie jak szybko sprowadzi was do swojego poziomu (niskiego) i wykończy doświadczeniem. Nie ma sensu podawać nieprawdę. Jeden klient w niewielkiej firmie zażądał protokołu "na kolanie" w pól godziny. Poprosiłem żeby poczekał wyskoczyłem na chwilę do sklepu elektrycznego i kupiłem mu miernik za 12 złotych. Wręczając poprosiłem żeby sam sobie wszystko pomierzył i opisał w końcu jest właścicielem. Miał zajeb..... minę. Chyba nie załapał.

Pozdrawiam
Jendrek

ZBYNIO
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: ZBYNIO » ndz maja 24, 2009 20:29

Witam
Ja mysle,ze podejmując sie wykonania pomiarów czegokolwiek, musimy uzgodnic z inwestorem,co mamy zmierzyc,oraz zapewnic dostep do mierzonych urządzeń. W innym przypadku należy umówic sie na dodatkowy termin,i kase,jezeli cos jest niemozliwe do pomierzenia,lub pomiary wychodzą niewłasciwie.
"Zewnętrzne nieochędóstwo jest oznaką wewnętrznego nieładu" - Św. Augustyn
Użytkownik został zablokowany za niestosowanie się do regulaminu.

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » ndz cze 28, 2009 10:56

STANCA pisze: ...........
Pomiarowiec ma za zadanie nie tylko zmierzyć, ale wykryć wszelkie nieprawidłowości i wykazać stan faktyczny.
................
Panowie, gdzieś jest granica tolerancji.
Wykonywanie pomiarów i ocena, to praca bardzo odpowiedzialna, trzeba to zrozumieć.

STANCA
Przypomnę młodym.
Nockę spędziłem na 15 000 m kw. Dzień na protokoły i opinie o stanie wszystkiego związanego z tematem pomiarów. Strażak czekał na papiery. Ja nie miałem czasu na dyskusje i przestawianie stoisk czy zabudowanej chłodni na drodze ewakuacyjnej. Na podstawie moich wypocin zrobią sobie nowy plan z inną drogą ewakuacyjną.

Jeżeli dekoracje, czy reklamy zasłaniają informacje czy p. oświetlenia awaryjnego (ewakuacyjnego) musisz to wykazać.
Odwalanie "kaszanki" może odbić się czkawką.
Zleceniodawcy też musi zależeć na rzetelnym przeglądzie i pomiarach. To jest w interesie wykonawcy i zleceniodacy.

STANCA

J. W. von Goethe

Pawel
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Pawel » ndz cze 28, 2009 12:18

Stanca: walczysz z wiatrakami, ale może i z tym ktos powinien?
Ja sie pytam co klient chce. Jak zalezy mu na wejściu w posiadanie aktualnego papierka to ...
Czasami zdarzy sie klient , który wie po co są pomiary instalacji i przeglądy obiektów. Takich klientów Ci życzę. Ale predzej znajdzie sie elektryk co to papiery wystawi nawet nie pytając czy ten obiekt w rzeczywistości istnieje.

Co do etyki zawodu to dno, dno, dno, 100 metrów mułu i zaczyna sie elektryk.
A SEP to popiera i nawet strasznie w to popieranie jest zaangażowany.

A 95% elektryków pomiarowców to osoby , które maja uprawnienia po to aby kasować kilka zlotych za pieczątke i nawet ich szacownej twarzyczki myśl nie skala , że są one po cos innego.

Wg mnie to sytuacje może tylko rozwiązać likwidacja SEP. Sztandar wyprowadzić, każdy sypnął by garstkę ziemi na trumne nieboszczki. Może taki szok dla środowiska i stworzenie nowej uczciwej organizacji coś by zmienił. (Co z SPE to sie nie będe wypowiadał.)

ODPOWIEDZ