Wypadek - porażenie

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: domsat » ndz sty 31, 2021 10:39

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych

domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: domsat » wt kwie 06, 2021 14:58

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: luka2nd » wt kwie 06, 2021 20:06

To jest cud, że ten człowiek żyje. Nie każdemu dany taki luksus po bliskim spotkaniu z WN.

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: Simcode » wt kwie 06, 2021 21:48

luka2nd pisze:
wt kwie 06, 2021 20:06
To jest cud, że ten człowiek żyje. Nie każdemu dany taki luksus po bliskim spotkaniu z WN.
Na razie żyje ,. Choć życzę mu jak najlepiej sceptycznie patrzę na jego dalsze życie. Z reguły po tym ludzie umierają od paru miesiącach do dwóch lat.

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: luka2nd » śr kwie 07, 2021 16:44

Simcode pisze:Na razie żyje ,. Choć życzę mu jak najlepiej sceptycznie patrzę na jego dalsze życie. Z reguły po tym ludzie umierają od paru miesiącach do dwóch lat.
Powikłania po poparzeniach? Osłabione serce? Czy też może jakieś szkodliwe substancje, które powstają podczas przepływu prądu?

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: Simcode » śr kwie 07, 2021 18:58

luka2nd pisze:
śr kwie 07, 2021 16:44
Powikłania po poparzeniach? Osłabione serce? Czy też może jakieś szkodliwe substancje, które powstają podczas przepływu prądu?
Poparzenia też mogą być jeśli jest to dużo procentowo . Lekarze twierdzą że 70% jest dawką śmiertelną. Ale jego ( ja mu tego nie życzę )zabije prąd który przez niego przepłynął i spowodował trwałe uszkodzenia układu opowiadającego za naszą krew . Pojawia się wtedy ostra odmiana Anemi. Wszystko zależy jak go poraziło czy bezpośrednio dostał przewodem czy to napięcie krokowe było. Szkoda go bo przecież on nie był winny , to mógł być każdy.

domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: domsat » ndz kwie 18, 2021 20:49

Niedawna tragedia:
https://tvn24.pl/pomorze/lebork-17-latk ... em-5069032
Jak doszło do porażenia - niestety nie wiemy. Tu:
https://forum.budujemydom.pl/topic/4068 ... -telefonu/
próbują coś wyjaśnić i dowiadujemy się o:
- braku separacji galwanicznej ładowarek
- automatycznych suszarkach w łazienkach
- powszechnych na Zachodzie gniazdkach separowanych w łazienkach
oraz o tym, że w łazienkach w ogóle nie powinno być gniazdek.
Proszę też spojrzeć na:
https://www.o2.pl/informacje/lebork-do- ... 369488224a
Ilość komentarzy - prawie 400 i ich poziom intelektualny świadczy o wysokim stopniu kretynizmu części społeczeństwa.
Może ktoś ma link / info - jak fizycznie doszło do porażenia w wannie - nie akurat powyższego.

ELPat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: ELPat » pn kwie 19, 2021 20:41

Dopiero teraz natrafiłem na ten wątek i obejrzałem materiał z polsatu o zabitym 22 latku. Przykra sprawa. Pani mówiła, że zakład energetyczny podał nielegalnie napięcie na transformator. Według mnie to ono ciągle tam było, tylko jak firma nie płaciła to odcięli im stronę niskiego napięcia i tak to stało kilka lat. Póżniej syndyk to sprzedał, państwo to kupiło i zdarzył się wypadek. W sumie nie wiadomo, czy drabina np aluminiowa nie została oparta nad izolatory widoczne nad trafostacją, co nie zmienia faktu że ktoś za to odpowiada...
Pani mówi też, że nie ma żadnej służebności na trafostację. Znam przypadek z Opolskiej gminy, gdzie trafostacja jest na prywatnej działce. Kiedy jest awaria, Tauron zawsze musi przyjeżdżać dwa razy. Raz jadą sami pracownicy, właściciel działki ich wyrzuca, drugi raz przyjeżdżają już z patrolem Policji i mogą dokonać naprawy...

Tak ogólnie mówiąc, to niekiedy oglądam filmy jak ludzie chodzą po opuszczonych obiektach i raz na kilkanaście takich budynków trafia się taki który ma napięcie w gniazdach. Był nawet jeden w którym w piwnicy buczał stary stycznik i było widać rozdzielnice jeszcze metalowe. Zawsze mnie to zastanawia jak to jest, czy dostawca energii zapomniał o tym punkcie i wisi tam nadal licznik, może właściciel ma tyle obiektów i nie ogarnia że płaci jakieś grosze za coś czego już nie używa XX lat, albo jest to gdzieś podłączone nielegalnie z pominięciem punktu pomiarowego.
Nie biorę odpowiedzialności za to co robisz.

Awatar użytkownika
disaster
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Wypadek - porażenie

Post autor: disaster » pn kwie 26, 2021 21:08

ZE odpowiada za porażenia na sieci na zasadzie ryzyka.
Czyli nawet jak dzieciak wdrapie się na słup to i tak de jure jest to wina energetyki.

ODPOWIEDZ