Elektryk był wcześniej

Aby zamieścić swoje zdjęcie, proszę przesłać je na adres info@ise.pl........ wraz z odpowiednim komentarzem.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Elektryk był wcześniej

Post autor: luka2nd » wt gru 04, 2018 20:37

Dziękuję za zwrócenie uwagi, następnym razem zrobię lepiej. W mojej elektrycznej karierze dopiero drugi raz trafiłem na budowę przed wylaniem betonu. Ludzie przeważnie szukają elektryka jak tylko skończą montować okna ;)

Co do pierwszego pytania, fundament będzie zbrojony. Jest to płyta fundamentowa z izolacją przeciwwilgociową z płyt XPS. Bednarka, którą ułożyliśmy, leży na gruncie rodzimym, na to wysypano warstwę żwiru, na to przyjdzie izolacja przeciwwilgociowa, zbrojenie i na koniec beton. Zbrojenie oczywiście zostanie objęte systemem połączeń wyrównawczych. Jednak w tym miejscu zrodziła się wątpliwość: wszelkie artykuły dotyczące wykonywania uziomów fundamentowych uczulają na łączenie stali w betonie z ocynkowaną stalą w gruncie, ze względu na ich różne pozycje w szeregu elektrochemicznym metali. Proszę mnie jednak skorygować, jeśli się mylę: skoro fundament jest całkowicie odizolowany od gruntu poprzez zastosowanie izolacji przeciwwilgociowej, połączenie zbrojenia z bednarką nie stworzy ogniwa galwanicznego, bo obwód nie ma się którędy zamknąć. Czy mam rację?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Elektryk był wcześniej

Post autor: STANCA » pt gru 07, 2018 21:15

luka2nd pisze:
wt gru 04, 2018 20:37
Bednarka, którą ułożyliśmy, leży na gruncie rodzimym, na to wysypano warstwę żwiru
Powiadasz żwiru? :D
to ja chodziłem do innej szkoły już prawie 60 lat temu.

Kopiąc wykop pod bednarkę odkładało się glebę na jedną stronę, a podglebie na drugą. Ułożoną bednarkę zasypywało się odwrotnie, dobra gleba szła pierwsza do wykopu na bednarkę.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Elektryk był wcześniej

Post autor: luka2nd » śr gru 12, 2018 22:33

STANCA pisze:
pt gru 07, 2018 21:15
Kopiąc wykop pod bednarkę odkładało się glebę na jedną stronę, a podglebie na drugą. Ułożoną bednarkę zasypywało się odwrotnie, dobra gleba szła pierwsza do wykopu na bednarkę.
Żeby tam jeszcze była dobra gleba - sam piach, na dodatek zmarznięty na kamień. Koparka miała problem, żeby to ruszyć, szpadel by się chyba połamał razem z operatorem. Wiem, że nie jest idealnie, ale traktuję to jako nauczkę na przyszłość. Przy okazji następnej wizyty zmierzę rezystancję tego uziomu i zobaczymy co mi z niego wyszło.

ODPOWIEDZ