izolowanie przewodu odgromowego linii 220 kV - dlaczego ?

Aby zamieścić swoje zdjęcie, proszę przesłać je na adres info@ise.pl........ wraz z odpowiednim komentarzem.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
krotom
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

izolowanie przewodu odgromowego linii 220 kV - dlaczego ?

Post autor: krotom » czw kwie 16, 2009 22:00

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jeden przewód odgromowy na tej linii 220 kV jest uziemiony a drugi nie ?
fotka słupa przelotowego, H52 (choć wiem że to akurat nie ma znaczenia ;) )

Obrazek

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Dexterowski
Rozmówca
Rozmówca

Re: izolowanie przewodu odgromowego linii 220 kV - dlaczego ?

Post autor: Dexterowski » czw kwie 16, 2009 22:11

Może ten przewód poza funkcją odgromową wykorzystywany jest lub był także do łączności?

Pozdrawiam, Mateusz.

paul0
Rozmówca
Rozmówca

Re: izolowanie przewodu odgromowego linii 220 kV - dlaczego ?

Post autor: paul0 » pt kwie 17, 2009 20:42

To izolowanie ma na celu zmniejszenie strat wskutek indukowania pradowa w zamknietej petli, ktorej 2 dluzsze boki sa rownolegle do przewodow roboczych.
1 z tych przewodow jest uziemiony na kazdym slupie i ciagly, drugi jest podzielony na odcinki o dlugosci ok. 10km, kazdy z tych odcinkow jest jednostronnie uziemiony, na pozostalych slupach izolowany i nie laczy sie z nastepnym odcinkiem. Izolatory sa zbocznikowane iskiernikami, sekcjonowanie ma na celu obnizenie indukowanego napiecia na nieuziemionym bezposrednio koncu przewodu odgromowego.

ODPOWIEDZ