Power over Ethernet w Polskim wykonaniu

Aby zamieścić swoje zdjęcie, proszę przesłać je na adres info@ise.pl........ wraz z odpowiednim komentarzem.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
milczacy
Rozmówca
Rozmówca

Power over Ethernet w Polskim wykonaniu

Post autor: milczacy » pt mar 20, 2009 16:03

Panowie dostarczający internet w jednej z miejscowości w województwie świętokrzyskim

Ręce opadają jak się takie rzeczy widzi tym bardziej że sytuacja zastana w domu znajomych.230v puszczone bezmyślnie skrętką do zasilania ap.
Obrazek

A to drugi koniec linii zasilającej skrętka położona po prostu na podłodze strychu...
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob mar 21, 2009 21:50 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

melon
Rozmówca
Rozmówca

Re: Power over Ethernet w Polskim wykonaniu

Post autor: melon » pt mar 20, 2009 16:58

Panowie dostarczający internet w jednej z miejscowości w województwie świętokrzyskim
NO nie, coś takiego to już podlega pod powiadomienie odpowiednich służb.
Pracownik powinien ponieść konsekwencje prawne.

Piotr_CT
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Post autor: Piotr_CT » ndz mar 22, 2009 11:35

O jaaaaaaaa, szczęka mi opadła, widziałem wiele gorszych sytuacji ale tu też przesada, w domu to ja sobie coś takiego mogę zrobić na własną głupią odpowiedzialność, ale nie u kogoś.

Za coś takiego zmęczył bym firmę odrazu, a pseudo monter już by dyscyplinarkę miał w dobie kryzysu.

MAR-EL
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: MAR-EL » ndz mar 22, 2009 13:28

Witam, takie podwójne wykorzystanie tej "biednej skrętki" pokazuje że pomysłowość ludzka a tu głupota nie ma granic. Kryzys nie tylko gospodarczy ale innego typu kryzys przede wszystkim u wykonawcy czegoś takiego (niedobór pewnego rodzaju komórek w organizmie). W obecnej chwili dużym uznaniem cieszą się "ugodowi-bezproblemowi" elektrycy, taki "fachowiec" zamontuje "inwestorowi" na jego życzenie np. gniazdo 230 V tuż nad wanną lub coś równie "genialnego" bez żadnych oporów. Miłej reszty niedzieli bez problemów jw.
Pozdrawiam.

milczacy
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: milczacy » ndz mar 22, 2009 17:34

Wiecie co jest najśmieszniejsze 5 metrów od tych ich ap jest na ścianie puszka do której można się bezproblemowo podpiąć i brać "po ludzku" z niej zasilanie.No ale trzeba by trochę myśleć a tak "fachowo"podłączone zasilanie bez potrzeby prowadzenia przewodów po ścianie:).W domu instalacja starego typu zabezpieczona tylko wkładkami topikowymi...a skrętka idzie na strych za oknem po ścianie.

P.S.Ja myślałem że znajoma sobie żarty ze mnie robi że to tak jest podłączone do momentu aż sam tego nie zobaczyłem na własne oczy

motyl_pl
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Post autor: motyl_pl » śr mar 25, 2009 11:19

Monter kierował się złota myślą jeśli chodzi o sieli LAN, aby wszelakie urządzenia spięte ze sobą kablem były zasilane z jednej fazy i najlepiej z jednego miejsca by nie płynol przez nie prąd wyrównawczy który to powoduje znaczne straty i zakłócenia przepustowości wieszanie się urządzeń i systemów :(

Ale wziol sobie tą rade zbytnio do serca !!

Awatar użytkownika
slawek2385
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: slawek2385 » śr mar 25, 2009 23:25

witam .
ciekawe jak w skretce przejdzie do przebicia izolacji,i sie komputer popsuje czy szanowna firma odda pieniadze i przyzna sie do popełnienia błedu.powiedzą ze to wina wyładowania atmosferycznego,albo wlasciciela.

Piotr_CT
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Post autor: Piotr_CT » czw mar 26, 2009 11:01

A mnie ciekawi jaka była by mina użytkownika który chciałby włączyć np. wiertarkę do listwy zasilającej przy AP ??

Mimo wszystko wszelkie piwnice, garaże, poddasza, szajerki kryją takie ciekawostki, najgorsza jest twórczość radosna by oszczędzić 20zł.

Jednak kto nam odda za utratę mienia czy zdrowia ??

Pozdrawiam
Piotr

krykoz
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: krykoz » pt mar 27, 2009 13:14

mam nadzieję, że osoby najbardziej zainteresowane tą sytuacją powiadomiły np. dzielnicowego? Przecież to jest kryminał!

milczacy
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: milczacy » sob mar 28, 2009 1:35

Dostal 24 godziny już wszystko zrobione tak jak powinno byc od samego początku.Jeszcze zdziwiony o co mi chodzi:/bo oni tak zawsze robili i jest dobrze.Gdyby to ode mnie zalezało miały w koło dupy zrobione.

ODPOWIEDZ