Układanie instalacji - czy to jest standard wykonania?

Aby zamieścić swoje zdjęcie, proszę przesłać je na adres info@ise.pl........ wraz z odpowiednim komentarzem.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
DAVICOM
Rozmówca
Rozmówca

Układanie instalacji - czy to jest standard wykonania?

Post autor: DAVICOM » wt kwie 07, 2009 10:22

Witam
Poniżej załączam fotkę z jednej z naszych ostatnich robót. Na obiekcie magazynowo-biurowym (w dużej hali zrobiono "wstawkę" murowaną z pomieszczeniami biurowymi tak ok 300m2) murarze i tym podobni robili swoje. Nasza firma dostała zlecenie na wykonanie sieci teleinformatycznej powiązanej z monitoringiem CCTV oraz alarmówką.
Oczywiście zasilanie gwarantowane.Równolegle z nami robiła inna firma instalację elektryczną. Naszą instalację puściliśmy w peszlach (osobno zasilanie, osobno logika) przeważnie dołem (zalane w podłodze) z dużą rezerwą. Na zdjęciu widać to co nie poszło dołem to poszło górą. Peszle szare są od nas (były przymocowane do wieńca ale nam je pourywano jak elektrycy z innej firmy robili swoją instalację (to te białe przewody na zdjęciu) a resztę dokończyli goście od układania izolacji cieplnej. Mimo naszych protestów nikt się tym nie przejął a najmniej kierownik budowy.
To jest tak jak się roboli od budki z piwem granatem oderwie. Szkoda słów.

Pozdrawiam
Jendrek

Ciepełko - wiosna: będzie grill i browarek. Pychota.
Załączniki
img_8553.JPG
img_8553.JPG (28.19 KiB) Przejrzano 5114 razy

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

j.zap
Rozmówca
Rozmówca

Re: Układanie instalacji

Post autor: j.zap » wt kwie 07, 2009 21:41

zajrzyj kiedyś kolego nad pierwszy sufit w dowolnym HM

Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Re: Układanie instalacji

Post autor: elpapiotr » wt kwie 07, 2009 22:19

Witam.
Kolega DAVICOM pisze:Naszą instalację puściliśmy w peszlach (osobno zasilanie, osobno logika) przeważnie dołem (zalane w podłodze) z dużą rezerwą.
No i czego Kolega chce - ONI TEŻ puścili z dużą rezerwą. :D :D :wink:
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.

ODPOWIEDZ