Wydrukuj tę stronę
piątek, 09 marzec 2012 12:07

GstarCAD - profesjonalny CAD 2D/3D w przystępnej cenie!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Ukazała się nowa wersja GstarCAD, profesjonalnego programu CAD dla projektantów wszystkich branż wymagających solidnego stabilnego i szybkiego narzędzia do tworzenia i edycji dokumentacji projektowej.

Zgodnie z zapowiedziami producenta GstarCAD 2012 zawiera ponad 80 nowych funkcji oraz pokaźną dawkę usprawnień  i modyfikacji już istniejących narzędzi. Jedną z potwierdzonych nowości jest znana z AutoCAD możliwość tworzenia i edycji bloków dynamicznych.

 

Dlaczego GstarCAD?

GstarCAD to znacznie tańszy odpowiednik powszechnie znanego AutoCAD-a. Jest oferowany w polskiej i angielskiej wersji językowej, w odmianach Standard lub Professional (z obsługą modelowania 3D). Program obecny jest na polskim rynku od 2008 roku, a nadchodzące wydanie jest już piątą edycją skierowaną dla polskich projektantów. Przez ten czas GstarCAD zdążył zdobyć spore zaufanie i pokaźne grono renomowanych użytkowników. Wśród znanych firm korzystających z alternatywnego rozwiązania można znaleźć m.in. takie marki jak:  Skanska, Faurecia, Tesco czy Nexteer Automotive,  a większe wdrożenia obejmują niejednokrotnie kilkadziesiąt stanowisk. Na program GstarCAD z powodzeniem stawiają również mniejsze, w tym jednoosobowe firmy, dla których liczy się przede wszystkim komfort i szybkość pracy projektowej, ale również rachunek ekonomiczny.

Jakość w dobrej cenie

GstarCAD, pomimo ogromnej różnicy cenowej ma z AutoCAD-em praktycznie same wspólne cechy: wszystkie polecenia, menu, skróty klawiszowe, czy też okna dialogowe pokrywają się w obu programach. Interfejs aplikacji, podobnie jak w znanym wzorcu, został przystosowany zarówno dla osób początkujących, jak i dla zaawansowanych użytkowników. Każdy projektant poruszający się w środowisku CAD bez najmniejszego problemu rozpocznie pracę z GstarCAD, mówiąc krótko: jeżeli znasz AutoCAD, znasz też GstarCAD.

GstarCAD bazuje na formatach plików DWG i DXF (od wersji R12 do 2010), wymiana danych z innymi programami odbywa się płynnie i bezproblemowo. Bieżące bezpłatne aktualizacje, ukazujące się kilka razy do roku, wprowadzają nowe usprawnienia i funkcjonalności, co zdecydowanie wpływa na poprawę płynności pracy i jakość finalnej dokumentacji.

Inne zalety oprogramowania GstarCAD:

 • Możliwość pracy z jedną licencją na wielu komputerach (dzięki opcjonalnemu kluczowi sprzętowemu USB)
 • Pełną wymianę danych pomiędzy EXCEL a GStarCAD
 • Możliwość wykorzystania skryptów Lisp/Vlisp
 • Współpraca z nakładkami branżowymi
 • Eksport projektów do plików BMP, WMF, EMF, SVG, DWF, EPS oraz PDF,
 • Wsparcie pracy z rysunkami dużych rozmiarów
 • Prosta i szybka praca z plikami rastrowymi
 • Praca z dowolnym systemem operacyjnym Windows (32-bit i 64-bit w tym WIN 7), a także współpraca z nakładkami branżowymi
 • Możliwość zakupu licencji sieciowej

Nakładki

Warto również wspomnieć o stale rosnącej liczbie nakładek branżowych i dodatków dla GstarCAD :

 • Pakiet nakładek BiK dla GstarCAD – branże: architektura, konstrukcje stalowe, żelbetowe i drewniane
 • CADprofi i CP-symbole – branże: klimatyzacja i wentylacja, elektryka, architektura i mechanika
 • Mapa SG 11 z pełnym wsparciem dla instrukcji K-1: branża geodezyjna
 • Kreślarz - Generator profili podłużnych – branże:  instalacje, sieci i przyłącza
 • GoKart - pełne wsparcie dla instrukcji K-1: branża geodezyjna
 • Wentyle - branże: wentylacja i klimatyzacja

Jak skopiować program

Zachęcam do skopiowania wersji demonstracyjnej aby sprawdzić działanie programu.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się jak skopiować program...

Czytany 14914 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 marzec 2012 12:28
Jacek Gońka

Jacek Gońka.

ISE.pl to pierwszy, polski, niezależny, profesjonalny serwis branży elektrycznej. Pomagamy naszym Użytkownikom od 1999 roku.

Strona: ise.pl
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie