Oprawy ewakuacyjne w galeriach - jak mierzyć?

Na tym forum poruszamy tematy związane z projektowaniem, eksploatacją oraz sprawdzaniem oświetlenia
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
ELEKTROGK
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 23, 2009 20:39
Lokalizacja: Wrocław

Oprawy ewakuacyjne w galeriach - jak mierzyć?

0
Post autor: ELEKTROGK »

Witam.

Mam pytanie moze ktoś mnie oświeci.
powie mi ktoś jak dokonać pomiarów ,wystawić opinie na temat sprawności opraw ewakuacyjnych w galeriach a dokładnie w butikach gdzie takie oprawy wiszą pod samym sufitem czesto na wysokości 4-5 m.

W butiku w którym mam dokonac przegladu -nie ma zadnegi inneo oswietlenia awaryjnego---jest tylko ta jedna oprawa nad wyjsciem na wysokośći 5 m.
firma która wykonywała tę instalacje nie wystawiła dzierżawcy butiku zadnych protokołów potrzebnych do zakończenia budowy.

Pytam gdyż pomiarami oświetlenia zajmuje sie dośc rzadko a nie chciałbym popełnić jakiegoś błedu

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
mar_cik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 10:53

Re: oprawy ewakuacyjne-galerie

0
Post autor: mar_cik »

ELEKTROGK pisze:w butiku w którym mam dokonac przegladu -nie ma zadnegi inneo oswietlenia awaryjnego---jest tylko ta jedna oprawa nad wyjsciem na wysokośći 5 m.

Taka oprawa jest w zasadzie oświetlonym wewnętrznie znakiem kierunkowym a nie oprawą oświetlenia ewakuacyjnego.

Acha, a czy jest wymagane oświetlenie ewakuacyjne, trzeba zajrzeć do projektu i wytycznych ochrony przeciwpożarowej dla budynku.

Ogólnie to ROZPORZADZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 marca 2009 r. zmieniajace rozporzadzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytuowanie:
ELEKTROGK
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 23, 2009 20:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: oprawy ewakuacyjne-galerie

0
Post autor: ELEKTROGK »

dzieki kolego za informacje
zalashik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 19, 2004 10:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawy ewakuacyjne w galeriach - jak mierzyć?

0
Post autor: zalashik »

oprawy ewakuacyjne -kierunkowe. podstawa prawidłowe podłączenie zasilanie bez wyłącznika ,sprawdz czy się załączą po zaniku napięcia w jakim czasie <o,2 sek..jeżeli świecą na widno to jaki jest czas świecenia bez napięcia .powinien być widoczny wskażnik ładowania [czerwona dzioda].lub przycisk test. Musisz zobaczyć na tabliczce znamionowej czas świecenia z inwertera. Wg.deklaracji producentów należy wymieniać akumulator w okresie wskazanym przez producenta
ODPOWIEDZ