Pomoc fachowa

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
HARRY1000
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 22, 2017 15:12

Pomoc fachowa

0
Post autor: HARRY1000 »

Jestem laikiem wiec pytam fachowców i proszę o radę. Ze ściany wychodzi przewód 3x1.5 w czarnej źle jest prąd co pokazuje kontrolka....chce wyprowadzić z tego zwykła żarówkę na sufit i tu jak dla mnie coperfild się kłania. ...przez kostkę łącze ten przewód z prądem z nowym przewodem 3x1 iiii we wszystkich żyłach kontrolka pokazuje prąd . Biorę drugi przewód robie to samo i znów prąd jest we wszystkich żyłach ...powód ? Pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Paniki
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 22, 2016 23:45
Kontakt:

Pomoc fachowa

0
Post autor: Paniki »

Powodem jest elementarny brak podstawowej wiedzy z dziedziny elektryki. Powodem jest indukowanie się szczątkowego napięcia na pozostałych żyłach. A fanaberii z łączeniem takich przewodów nie skomentuje.
Bezimienny
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 28, 2015 20:22

Re: Pomoc fachowa

0
Post autor: Bezimienny »

HARRY1000 pisze:Jestem laikiem wiec pytam fachowców i proszę o radę. Ze ściany wychodzi przewód 3x1.5 w czarnej źle jest prąd co pokazuje kontrolka....chce wyprowadzić z tego zwykła żarówkę na sufit i tu jak dla mnie coperfild się kłania. ...przez kostkę łącze ten przewód z prądem z nowym przewodem 3x1 iiii we wszystkich żyłach kontrolka pokazuje prąd . Biorę drugi przewód robie to samo i znów prąd jest we wszystkich żyłach ...powód ? Pozdrawiam
kontrolka...czyli co? bez zwykłego wskaźnika napięcia jak zwykły człowiek może sprawdzić czy jest w danej żyle napięcie czy nie... ??
zbich70
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 111
Rejestracja: pn lis 12, 2012 12:59

Re: Pomoc fachowa

0
Post autor: zbich70 »

HARRY1000 pisze:i tu jak dla mnie coperfild się kłania. ...
To nie Copperfield się kłania, tylko Faraday...
To nie żadna iluzja, tylko podstawy elektrotechniki.
Dwa przewody obok siebie to kondensator, który mimo galwanicznej przerwy może przewodzić prąd przemienny.
A neonowy wskaźnik napięcia jarzy się przy bardzo małym prądzie.
ODPOWIEDZ