Pomiary natężenia oświetlenia elektrycznego na stanowiskach pracy

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Kravensawyer
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 12, 2020 10:22

Pomiary natężenia oświetlenia elektrycznego na stanowiskach pracy

0
Post autor: Kravensawyer »

Witam

Mam problem z pomiarami obszaru tła. Zgodnie z normą PN-EN 12464-1 powinno się wykonać pomiary jeżeli to możliwe w 3 obszarach polu zadania, bezpośredniego otoczenia i polu tła. Wyznaczenie pola zadania oraz pola bezpośredniego otoczenia jest wszędzie ładnie opisane i zrozumiałe. Problemy zaczynają się gdy chce wyznaczyć pole tła gdyż
- nie wiem, czy wyznaczając pole tła muszę wyznaczyć jeszcze osobno pole zadania dla strefy komunikacyjnej ( wg. wytycznych ciopu ze szkolenia - skan zdjęcia poniżej oraz firmy sonel pomiary te wykonuje się na podłodze) wg. innych wytycznych na wysokości płaszczyzny roboczej
- co w przypadku kiedy pole tła "najdzie" mi na strefę komunikacyjną
- czy obszar ten może wynosić mniej niż 3 metry.
- czy np. w szkołach gdzie napewno ciężko jest znaleźć pas o szerokości 3 m wystarczy wykonać pomiary poza ławkami i tablicą w strefie komunikacyjnej.
Na zagranicznych stronach często pole tła wg. wytycznych w/w normy traktowane jest jako obszar po za stanowiskiem pracy z wyłączeniem pasa 0,5 metra, gdzie często pomijana jest część o pasie 3 metrów. Powiem szczerze, że jestem zdesperowany bo męczę się z tym problemem już jakiś czas i nikt nie potrafi mi tego wyjaśnić.
Załączniki
wytyczne z zagranicznych stron
wytyczne z zagranicznych stron
05_ldg_1-office-lighting-task-area-surrounding-area-and-background-area.png (9.12 KiB) Przejrzano 881 razy
wytyczne ciopu
wytyczne ciopu
1140572900_1554360228.jpg (143.47 KiB) Przejrzano 881 razy

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ