Dobór zabezpieczenia antyprzepięciowego

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
sayx
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 24, 2020 14:23

Dobór zabezpieczenia antyprzepięciowego

0
Post autor: sayx »

Witam mam problem z doborem antyprzepięciówki.

Sytuacja ogólnie wygląda tak:
Układ sieci wg umowy TN-C jednak do mojej skrzynki przy płocie dochodzi przewód 5 żyłowy i wygląda jak bym miał TN-S (Zdjęcie w załączniku.). Przez to nie wiem co kupić.

Szczegółowo tak:
Od trafa na słupie do mojej skrzynki idzie przewód ziemią, ok 320m, po drodze 3 skrzynki sąsiadów. Dowiedziałem się tylko że przekrój przewodu jaki biegnie w ziemi to 120mm2. Od mojej skrzynki w płocie do rozdzielnicy jest 25m przewodu 5x10mm2 YKY. Uziom fundamentowy, od bednarki wychodzącej z kotłowni do rozdzielnicy ok 2,7-3m 1x16mm2 LGy. Ochrona odgromowa prawdopodobnie nie będzie na budynku zakładana ale jest rozważana w przypadku montowania jakiś anten do TV - zależy kto mi telewizje dostarczy.

Ochronniki jakie rozważam to DEHN, PHOENIX CONTACT lub OBO (wychodzi najtaniej).

Mam możliwość dostania w dobrych pieniądzach ze stanów magazynowych DEHN - DEHN ventil TNS 255 B+C 900 374 ale nie wiem czy dobry wybór.

Co myślicie?
Załączniki
photo_2020-06-25_10-17-37.jpg
photo_2020-06-25_10-17-37.jpg (114.29 KiB) Przejrzano 2869 razy

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ