Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Simcode »

luka2nd pisze: ndz sty 10, 2021 17:12 Nie muszę go czytać, gdyż czynnie uczestniczyłem w tej dyskusji
No to w czym problem.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: luka2nd »

Simcode pisze: ndz sty 10, 2021 22:28 No to w czym problem.
No właśnie nie wiem w czym, bo ja żadnego problemu nie dostrzegam. Odbioru instalacji dokonuje osoba z UB. Nigdzie natomiast nie jest napisane, że sama musi wykonać oględziny i pomiary.
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Simcode »

luka2nd pisze: pn sty 11, 2021 19:17 natomiast nie jest napisane, że sama musi wykonać oględziny i pomiary.
Czy ty i ja o tym piszemy- nie. Ty sobie pomiary wykonuj ile chcesz . Tylko o tym że twój protokół po wykonanych badaniach obecnie to papierek bez wartości. I nie możesz go nazwać protokołem badań pomiarów elektrycznych instalacji.
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: luka2nd »

Simcode pisze: wt sty 12, 2021 19:27Czy ty i ja o tym piszemy- nie. Ty sobie pomiary wykonuj ile chcesz . Tylko o tym że twój protokół po wykonanych badaniach obecnie to papierek bez wartości. I nie możesz go nazwać protokołem badań pomiarów elektrycznych instalacji.
Może i ma Kolega rację, nie mam siły drążyć tematu. Tak czy inaczej, mam w planach zająć się w tym roku uzyskaniem UB - kiedyś trzeba w końcu zejść z drabiny :)
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Simcode »

luka2nd pisze: pt sty 15, 2021 12:20 Może i ma Kolega rację, nie mam siły drążyć tematu
My tu 4 strony napisali jak można spartaczyć przepisy w naszym kraju przez ministerialnego knota. Ale jak nasze przysłowie mówi - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .....W tym kraju wszystko można kupić nawet uczciwość , jest dość tania.
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: luka2nd »

Skoro Kolega Simcode odesłał innego Kolegę do tego tematu w związku z pytaniem o odbiór instalacji elektrycznej, to chciałbym dodać swoje pięć groszy. Dyskusja toczy się wokół art. 57 ustawy prawo budowlane, zgodnie z którym:
Art.57.1. Do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:

(...)

4)protokoły badań i sprawdzeń:a)przyłączy i instalacji, zapewniających użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z przeznaczeniem, sporządzone przez osoby posiadające uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności lub osoby, o których mowa wart.62ust.6,

(...)

1b.W przypadku zawiadomienia o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego obowiązku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, 4 i 6, nie stosuje się, z wyjątkiem obowiązku dołączenia protokołu badania szczelności instalacji gazowej.
Także z treści art. 1b wynika, że cztery strony rozważań na nic - bo w przypadku domków nic się nie zmieniło :)
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Luna.Vulpo »

Czyli wyszło, że do domów jednorodzinnych elektryk z UB nie potrzebny. A nawet bez UB też nie potrzebny.

Zostaje tylko ZE.
marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: śr lip 15, 2009 19:01
Lokalizacja: ...

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: marcin225 »

Zależy co PINB sobie zażyczy. U mnie np wymagali podpisów pod wszystkimi instalacjami ludzi z UB. Oczywiście można się wykłócać i powoływać na przepisy.
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Luna.Vulpo »

marcin225 pisze: śr cze 02, 2021 10:52 Zależy co PINB sobie zażyczy. U mnie np wymagali podpisów pod wszystkimi instalacjami ludzi z UB. Oczywiście można się wykłócać i powoływać na przepisy.
A czy może ktoś się orientuje jak sobie życzy ten z Warszawy?
marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: śr lip 15, 2009 19:01
Lokalizacja: ...

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: marcin225 »

Luna.Vulpo pisze: śr cze 02, 2021 18:23
marcin225 pisze: śr cze 02, 2021 10:52 Zależy co PINB sobie zażyczy. U mnie np wymagali podpisów pod wszystkimi instalacjami ludzi z UB. Oczywiście można się wykłócać i powoływać na przepisy.
A czy może ktoś się orientuje jak sobie życzy ten z Warszawy?
No ja jestem z zachodniopomorskiego. Myślę, że kierownik budowy powinien wiedzieć czego wymagają na jego terenie.
ODPOWIEDZ