Układ sieci.

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
dellphi
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 27, 2021 15:10

Układ sieci.

0
Post autor: dellphi »

Witam koleżanki i kolegów elektryków.
Niestety nie mogę doczekać się odpowiedzi od mojego dystrybutora energii na pytanie dotyczące układu sieci przyłącza elektrycznego.
Dzięki uprzejmości Pana elektryka wymieniającego liczniki, poprosiłem o możliwość rozplombowania głównej skrzynki przyłączeniowej kablowej i wygląda to tak jak na zdjęciu (sorry za pajęczyny ale myślę że skrzynka nie otwierana od lat 80 'tych).
Obrazek
Obrazek

No i kolejno mam parę pytań:
1. Niebieski przewód uziemiony widać do bednarki, czy mogę go w takim wypadku traktować jako PEN i układ sieci TN C ?
2. Czy w takim wypadku mogę w rozdzielni głównej przeprowadzić rozdział tego przewodu na PE i N ?
3. Jeżeli tak to jak wygląda kwestia uziemienia punktu rozdziału, czy mogę użyć bednarki widocznej w skrzynce przyłączeniowej (czyli po prostu wymieniony zostanie niebieski przewód na LGY 16) czy konieczne są dodatkowe uziomy ?

EDIT
Zapominałem dodać ze znalazłem pomiary pętli zwarcia...z 95 roku:
Obrazek

Pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ