Problem z migającym i słabym oświetleniem w mieszkaniu

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
SebuSM
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 22, 2022 10:41

Problem z migającym i słabym oświetleniem w mieszkaniu

Post autor: SebuSM »

Witajcie. Piszę do Was z prośbą o poradę, co może być przyczyną pewnych anomalii związanych z oświetleniem w mieszkaniu. Sprawę badało dwóch "elektryków", ale żaden nie potrafił naprawić, ba, nawet zdiagnozować problemu.

Bywa (choć nie zawsze tak jest), że w przedpokoju po włączeniu światła, żarówki zaczynają migać i świecić określiłbym na połowę swojej mocy (założone są dwie żarówki LED), efekt porównałbym do zapalenia dużej świeczki w korytarzu. Sytuacja zmienia się dopiero, gdy zapalę inną lampę w sąsiednim pomieszczeniu (np. łazienka, jeden z pokojów, kuchnia). Wówczas żarówki zaczynają normalnie świecić i jest dobrze. Czym mogą być spowodowane takie anomalie?

Instalacja była robiona 10 lat temu
Wyżej wymienieni elektrycy sprawdzali połączenia w puszkach na ścianach i ponoć jest wszystko dobrze.
Bywa, że w łazience też miga oświetlenie, ale dzieje się to bardzo rzadko i przez parę sekund, po czym żarówki świecą normalnie.
Wcześniej w opisywanym kinkiecie założone były żarówki tradycyjne. Światło też czasem migało, lecz nie wpadało na stałe w "półmrok".

Pozdrawiam, Sebastian

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ