Wyposażenie podstacji 15kV

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Wyposażenie podstacji 15kV

Post autor: Simcode »

elmontjs pisze: wt kwie 26, 2022 22:44 Zajrzyj na DTRki innych producentów, zajdziesz to samo, przykładem jest karta katalogowa przytoczonego wyżej chodnika elektroizolacyjnego (masz tam wskazanie badania co 12m-cy)
I z tym się zgadzam. To producent ma narzucać dla swojego sprzętu czasookresy a nie normy.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » dostępny teraz

Jeżeli chcesz być Elektrykiem powinieneś wiedzieć, że Twoim najważniejszym zadaniem będzie nauka. Poszerzanie swojej wiedzy oraz umiejętności to niezbędne elementy sukcesu w naszej branży. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zobacz nasze szkolenia...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
elsa
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 20, 2013 20:23
Lokalizacja: Knurów

Re: Wyposażenie podstacji 15kV

Post autor: elsa »

Kolega elmontjs wspomniał o sprzęcie ochronnym używanym w górnictwie , należy tu rozgraniczyć sprzęt ochronny używany na powierzchni i na dole. Powierzchnię można potraktować wg prawa energetycznego ale dół wg prawa geologicznego i górniczego. Do tego prawa jest rozporządzenie z 23 listopada 2016 w sprawie szczegółowych wymagań prowadzenia ruchu w podziemnych zakładach górniczych. Rozporządzenie to określa miedzy innymi zasady bezpieczeństwa w kopalni. Do rozporządzenia są przypisane załączniki i ten interesujący to nr1 to RODZAJE, ZAKRES I WZORY DOKUMENTACJI PROWADZENIA RUCHU zakładu górnicze i nr 2 to DOKUMENT BEZPIECZEŃSTWA załącznik nr 4 INSTALOWANIE, EKSPLOATACJA ORAZ KONTROLA MASZYN, URZĄDZEŃ I INSTALACJI pkt.5.10 Środki ochronne do 5.10.10 tabela z czasookresami okresowych prób. Musi być to zawarte w instrukcji eksploatacji obiektu elektroenergetycznego a czasookresy zatwierdzonej przez kierownika działu energomechanicznego i całość zatwierdzona przez kierownika ruchu zakładu górniczego.
ODPOWIEDZ