Jakie sa rodzaje/typy systemów ochrony przeciwporażeniowej?

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Jakie sa rodzaje/typy systemów ochrony przeciwporażeniowej?

0
Post autor: Luna.Vulpo »

mam pole w formularzu do wypełnienia: System ochrony przeciwporażeniowej. Miejsca jest na ok. 3 wyrazy.

Co znalazłem:
na Bezel ([Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]) jest tylko, że:
Bezel pisze: Sieci rozdzielcze i instalacje elektryczne niskiego napięcia mogą być wykonane, w zależności od przeznaczenia, jako układy uziemione lub izolowane od ziemi, posiadające różną liczbę przewodów oraz różne systemy ochrony przeciwporażeniowej, w tym inne sposoby uziemiania części przewodzących dostępnych.
ale dalej nic jakie te różne systemy mogą być.

Na Elektro.info.pl obszerny artykuł ([Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]) ale tylko o parametrach.

W tym opracowaniu
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] jest tylko, że:
Zastosowane środki powinny tworzyć „system ochrony przeciwporażeniowej”, przez który
należy rozumieć system współpracujących i skoordynowanych ze sobą środków ochrony oraz
środków uzupełniających
czy jednak może chodzić o układ sieci?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jakie sa rodzaje/typy systemów ochrony przeciwporażeniowej?

0
Post autor: elmontjs »

Raczej chodzi ci o "środki ochrony przeciwporażeniowej" - pod tym hasłem znajdziesz więcej w necie. Wyrażenie "system ..." funkcjonuje rzadko.
Na wstępie załączonego artykułu masz wymienione i przyporządkowane do odpowiednich grup (rodzajów) wszystkie środki ochrony przeciwporażeniowej (uznane normami):
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Człowiek uczy się całe życie i ...
ODPOWIEDZ