Rysowanie schematów "siatki oświetlenia"

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
ODPOWIEDZ
Pom9742
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 06, 2018 9:54

Rysowanie schematów "siatki oświetlenia"

Post autor: Pom9742 »

Dzień dobry.
Chciałbym zapytać się szanowanych kolegów , czy obecnie pisząc protokół z pomiarów oświetlenia lub ośw. ewakuacyjno-awaryjnego dołączacie do protokołu rysunki siatki bądź schemat rozmieszczenia opraw awaryjnych ?

Post Reklama Sklep dla Elektryków » dostępny teraz

Jeżeli chcesz być Elektrykiem powinieneś wiedzieć, że Twoim najważniejszym zadaniem będzie nauka. Poszerzanie swojej wiedzy oraz umiejętności to niezbędne elementy sukcesu w naszej branży. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zobacz nasze szkolenia...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Vmkriss34
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 10, 2017 10:45

Re: Rysowanie schematów ,,siatki oświetlenia"

Post autor: Vmkriss34 »

A pytasz jako kto? Jako elektryk czy inny dział?
Z tego co wiem to plan rozmieszczenia zostaje dodany do protokołu odbiorczego. Możesz skorzystać z istniejącej dokumentacji. Jeśli oswietlenie awaryjne współpracuje z centralą wówczas każdy element ma odrębny adres który wystarczy fo sporządzenia protokołu. Ale nie bardzo rozumiem jakie pomiary masz wykonać? Rozmiarów "znaków" w zależności od odległości/kubatury i ich luminescencji? Czy pomiarów stricte elektrycznych? Nie słyszałem by te pierwsze po odbiorze byłby wymagane przy pomiarach okresowych, ale może się mylę.
ODPOWIEDZ