Po podłodze w peszlach czy po ścianach?

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Braco
Czytelnik
Czytelnik

Re: Po podłodze w peszlach czy po ścianach?

Post autor: Braco »

Zbudowanie instalacji opartej na peszlach, tak by były drożne to najbardziej pracochłonna metoda, do tego szanse przewiercenia takiego peszla są spore, trzeba robić łagodne zakręty i podejścia ze ściany w posadzke np. Ja peszle stosuję tylko w podłodze, przy materiałach palnych oraz do kabli teletechnicznych chowanych pod tynk.

Prowadzenie przewodów na wysokości gniazdek(przyjęte 30cm) jest moim zdaniem poprawne i praktyczne, każdy kto wierci na wysokości widocznego gniazdka powinien się dwa razy zastanowić.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » dostępny teraz

Jeżeli chcesz być Elektrykiem powinieneś wiedzieć, że Twoim najważniejszym zadaniem będzie nauka. Poszerzanie swojej wiedzy oraz umiejętności to niezbędne elementy sukcesu w naszej branży. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zobacz nasze szkolenia...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
kyfe
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: kyfe »

W firmie w której pracowałem najpierw się kuło potem układało peszle i puszki następnie tynki,czyszczenie puszek o dopiero wtedy wciąganie drutów i łączenie.Tak wykonana instalacja dawała pewność wymiany przewodów.
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: Luna.Vulpo »

w ścianach też? czy tylko w podłodze?
genuinejanbar
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: genuinejanbar »

disaster pisze: wt sie 10, 2021 23:25 Jeśli myślisz że kiedykolwiek cokolwiek wymienisz w rurze karbowanej to jesteś niepoprawnym optymistą :D
Tylko dla porządku napiszę, że wymieniałem 3x2,5 oraz 3x1,5 okrągłe w dwóch niedbale rzuconych peszlach bodajże 22mm, na odcinku 7-8 m w podłodze i ścianie, ale we dwóch ( jeden wpychał, drugi ciągnął) no i ze środkiem smarnym... ;)) Pomiary przeszły! ;))
ODPOWIEDZ