Podłączenie uziomu z PV

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
messie
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 25, 2022 18:29

Podłączenie uziomu z PV

0
Post autor: messie »

Witam serdecznie,
z góry chciałbym powiedzieć że mam uprawnienia SEP więc jakotako do elektyki zaglądać moge. Mam pytanie odnośnie pociągnięcia uziomu z fotowoltaiki do gniazdka. Sytacja wygląda tak że. Posiadam w domu instalacje 2 żyłową która ciągnięta jest w peszlach więc mam możliwość pociągnięcia dodatkowego 3 przewodu ochronnego do praktycznie każdego punktu (póki co chodzi mi o tylko jedno piętro na którym aktualnie wykonuje prace remontowe i na którym jest rozdzielnia). Piętro to jest najwyższym więc jest nad nim stych na którym zamontowane jest zabezpieczonie DC z fotowoltaiki i doprowadzony jest tak przewód ochronny z uziomu wykonanego przez ekipe montującą (przewód 16mm2). Czy jest możliwość abym doprowadził do rozdzielki wszystkie przewody ochronne z każdego punktu aa także pociągnął przewód ochronny z rozdzielki DC od fotowoltaiki i połączył to do jednej szyny? Abym przynajmniej na jednym piętrze posiadał uziom.

Kolejne pytanie jeśli jest taka możliwość to czy moge przy okazji dołączyć różnicówke do instalacji? Czy spełni ona swoją funkcje

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ