Fantazja elektryka

Zdjęcia oraz filmy artystyczne, ku przestrodze oraz zwykłe poglądowe, ale zawsze z branży. Aby oglądać zdjęcia w pełnym rozmiarze należy być zalogowanym
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Fantazja elektryka

0
Post autor: elmontjs »

Dam inny przykład jeden do jeden (bezpiecznik - róznicówka), który bardziej obrazuje problem, jaki chciałem pokazać. Wkładki na zdjęciu to Wt00 125A (piszę, bo trudno dostrzec to na zdjeciu). Przepraszam za jakość, zdjęcie pochodzi z przed kilku lat.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (84.24 KiB) Przejrzano 3088 razy
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
elektrykchorzow.com
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 28, 2016 21:01
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Fantazja elektryka

0
Post autor: elektrykchorzow.com »

elmontjs pisze: wt paź 12, 2021 8:58 Elektryka trochę poniosło, dobrze, że miejsca na szynie zabrakło :D , cud, że róznicówka to wszystko "ciągnie". Bezpiecznik na zasilaniu ... bagatela 63A
Może różnicówka nie "ciągnie" tylko jej się styki skleiły i przynajmniej nie wybija :lol:
Awatar użytkownika
Bednar121
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 47
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 5:53

Re: Fantazja elektryka

0
Post autor: Bednar121 »

Widzę że niektórzy elektrycy wzorem starych bezpieczników topikowych stosują zasadę "skoro mogę to tam wkręcić, to znaczy że układ wytrzyma taki prąd" :v

A tak na poważnie, kto normalny pomyślał, że takie malutkie RCD uciągnie 125A? Toż nawet wizualnie wystarczy sobie porównać wielość tego modułu i wielkość oprawy bezpiecznikowej która jest dalej... To jakby zobaczyć Tico ciągnące naczepę 24 tony, od razu widać że "Andrzeju, to j***ie"
ODPOWIEDZ