Pomiar impedancji bez pominięcia licznika

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Michał.karwec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 08, 2019 15:25

Pomiar impedancji bez pominięcia licznika

0
Post autor: Michał.karwec »

Witam

Nawiązując do poprzedniego postu o ipz a licznik elektryczny

Czy można wykonać pomiar impedancji pętli zwarcia bez odłączania licznika energii elektrycznej, chodzi mi o pomiar WLZ - tablica mieszkaniowa, czy koniecznym jest rozplombowanie licznika i dokonanie pomiaru z jego pominięciem.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: pomiar impedancji bez pominięcia licznika

0
Post autor: KonradOW »

Michał.karwec pisze: czw wrz 29, 2022 1:49czy koniecznym jest rozplombowanie licznika
Narysuj sobie schemat pomiarowy, przeczytaj o liczniku i dokonaj prostych obliczeń na poziomie przedstawiciela handlowego fotowoltaNiki.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
DesignMaintenance
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 98
Rejestracja: czw lis 29, 2018 11:32

Re: pomiar impedancji bez pominięcia licznika

0
Post autor: DesignMaintenance »

Pomiar należy wykonać bez zmian w obwodzie - czyli z licznikiem. Po pierwsze on zawsze będzie w obwodzie w czasie zwarć rzeczywistych, więc wynik pomiaru przy jego zmostkowaniu byłby zafałszowany.
Po drugie - licznik musi - bez szkody dla siebie - wytrzymać wszystkie zwarcia jakie mogą wystąpić w mierzonym przez niego i prawidłowo zabezpieczonym obwodzie więc w czasie pomiaru IPZ też nic mu się nie stanie.
ODPOWIEDZ