Przepalona Przepięciówka L1 - prośba o pomoc

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
rumpelek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 27, 2022 17:58

Przepalona Przepięciówka L1 - prośba o pomoc

0
Post autor: rumpelek »

Witam.

Jestem początkującym w tematyce i wstydzę się, że dopiero teraz pytam, ale do rzeczy,
Instalacja w domu jeszcze z czasów PRL czyli pewno TT jednofazowa. Etap przebudowy i modernizacji przyłącza (jeszcze w trakcie - zwiększenie mocy i przyłącze 3fazowe). W każdym razie pozwoliłem sobie na jednej fazie załączyć już falownik hybrydowy (Fotowoltaika + akumulatory dla zwiększenia autokonsumpcji i zapewnienia zasilania w sytuacji braku zasilania w sieci). Poniżej schemat połączeń (AC) jaki zrobiłem i pojawił się problem... ze spaloną przepięciówką AC BEMKO T1T2 ... czyli podejrzewam, że uratowało urządzenia przed zbyt wysokim napięciem ponad 275V... W każdym razie - podpiwie ktoś co spierdzieliłem ?
idea przełącznika (Sieć/agregat) jest bypass falowników. Chodzi o to, że są to tylko urządzenia i chcę móc w łatwy sposób móc je ominąć w instalacji i mieć możłiwość korzystania z sieci energetycznej w przypadku ich awarii...
będę wdzięczny za podpowiedzi i krytykę - tylko błagam! nie krzyczcie na mnie i nie wyszydzajcie.
Załączniki
schemat_ele.png
schemat_ele.png (41.99 KiB) Przejrzano 305 razy

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Przepalona Przepięciówka L1 - prośba o pomoc

0
Post autor: KonradOW »

Proszę o IPZ-L-PE, IPZ-l-N i RE PE, typ ogranicznika.
Bemko to naprawdę niewielka strata.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
rumpelek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 27, 2022 17:58

Re: Przepalona Przepięciówka L1 - prośba o pomoc

0
Post autor: rumpelek »

Będę miał dzisiaj dostęp do certyfikowanego miernika więc podam wartości.
ODPOWIEDZ