Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

0
Post autor: Luna.Vulpo »

Noszę się z zamiarem zakupu książki nt. wykonywania pomiarów. Rozważam następujące książki:
  1. Pomiary elektryczne i elektroniczne - Michał Cedro, Daniel Wilczkowski
  2. Badania i pomiary elektroenergetyczne dla praktyków - Władysław Orlik
  3. Podręcznik dla elektryków Zeszyt 23: Pomiary w instalacjach elektrycznych o napięciu do 1 kV INPE 23 Wydawnictwo SEP COSIW
  4. Badania instalacji elektrycznych i najczęściej popełniane błędy przy ich wykonywaniu - Fryderyk Łasak
  5. Wykonywanie odbiorczych i okresowych sprawdzań instalacji niskiego napięcia oraz wykonywanie innych pomiarów - Fryderyk Łasak
  6. Wykonywanie pomiarów odbiorczych i okresowych w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia - Fryderyk Łasak
^^^ kolejność wg znajdywania.

czy ktoś ma i mógłby się podzielić opinią na którąś z wybranych pozycji. Albo zaproponować jakąś inną?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

0
Post autor: Simcode »

Daty wydawnictw są ważne i jakie normy są powoływane w tych książkach.
Awatar użytkownika
roberto
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 642
Rejestracja: wt lis 06, 2007 12:17
Lokalizacja: Gdańsk

Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

0
Post autor: roberto »

Może nie książki, ale różne opracowania, z których każdy elektryk powinien korzystać :)

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] << szczególnie dział: opracowania autorskie, elementarz elektryka, z ostatniej chwili, pytania i odpowiedzi
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] << tu masz, m. in. Wykonywanie pomiarów odbiorczych i okresowych pomiarów ochronnych w instalacjach elektrycznych o napięciu znamionowym do 1 kV - mgr inż. Fryderyk Łasak, Członek Oddziału Nowohuckiego SEP Ostatnia aktualizacja: luty 2021 r. (2,9 MB)
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] << zob. s. 19 - Stanisław Czapp, Sprawdzanie instalacji elektrycznych niskiego napięcia - przegląd postanowień normy PN-HD 60364-6:2016-07 w zakresie prób i pomiarów
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
roberto
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

0
Post autor: Luna.Vulpo »

Simcode pisze: wt paź 26, 2021 19:52 Daty wydawnictw są ważne i jakie normy są powoływane w tych książkach.
Dziękuję. Na pewno będę brał pod uwagę by było jak najnowsze wydanie.

Natomiast forma podania wiedzy też ma swoje znaczenie. Przynajmniej dla mnie. Jednak jakoś łatwiej się rozumie jak są przykłady itp. niż sucha norma. ;)
Zatem czy może pan coś rzec o którejkolwiek książce? chociażby: Autor X zawsze pisze dobre/złe, bo to czy tamto.

np. Badania instalacji elektrycznych i najczęściej popełniane błędy przy ich wykonywaniu - Fryderyk Łasak, tytuł jest zachęcający. Chociażby zapoznałbym się z listą typowych błędów. :D jednak cena trochę hamuje moje zapędy. Gdyby było jak sobie wyobrażam to byłoby warto ale jak nie jest to szkoda by było aż tyle kasy.
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

0
Post autor: Luna.Vulpo »

roberto pisze: wt paź 26, 2021 20:13 Może nie książki, ale różne opracowania, z których każdy elektryk powinien korzystać
Dzięki. część już znałem (np. bezel). Ale części nie. :D
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 926
Rejestracja: czw lip 24, 2003 22:18
Lokalizacja: Milanówek

Re: Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

0
Post autor: Sylwester »

Ciekawe że różne opracowania znikają np PIIB. Także strona sepu. Książki bardzo drożeją. Tak naprawdę nie ma dobrych poradników. Ja korzystam z niemieckich stron. Jak kto zna język to naprawdę warto.
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

0
Post autor: KonradOW »

Luna.Vulpo pisze: pn paź 25, 2021 18:07Noszę się z zamiarem zakupu książki nt. wykonywania pomiarów.
Uważasz, że z jednej książki nauczysz się wykonywania pomiarów?
Szukam jednej książki, która mnie nauczy jak być lekarzem internistą, którą?
Luna.Vulpo pisze: śr paź 27, 2021 13:58jednak cena trochę hamuje moje zapędy
Bardzo dobrze że nie kupujesz. Będziesz popełniał błędy, a ubezpieczyciel w przypadku szkody je wskaże. Miejmy nadzieję, że Ubezpieczyciel nie straci i zrobi regres.
Luna.Vulpo pisze: śr paź 27, 2021 13:58Gdyby było jak sobie wyobrażam to byłoby warto ale jak nie jest to szkoda by było aż tyle kasy.
Teraz to szkoda mi 800 zł za kogoś na przeglądzie kto kupił taką książkę i ją przeczytał. I się nauczył. Zdzisiek z SEPemOnlajnem zrobi mi przegląd za 200 zł. Będzie tyle samo warty.

Premier miał rację, że elytą narodu jest prosty szewc, a nie jakiś wykształciuch.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Re: Książki o pomiarach do 1kV, co wybrać?

0
Post autor: Luna.Vulpo »

KonradOW pisze: wt wrz 27, 2022 6:50 Uważasz, że z jednej książki nauczysz się wykonywania pomiarów?
Szukam jednej książki, która mnie nauczy jak być lekarzem internistą, którą?
Walczysz z chochołem. :) Czy napisałem, że chce być ekspertem po przeczytaniu jednej książki i wykonywać pomiary kontrolne tylko po lekturze książki? Nie.
Lubie i wole czytać książki niż internety.
KonradOW pisze: wt wrz 27, 2022 6:50 Teraz to szkoda mi 800 zł za kogoś na przeglądzie kto kupił taką książkę i ją przeczytał. I się nauczył. Zdzisiek z SEPemOnlajnem zrobi mi przegląd za 200 zł. Będzie tyle samo warty.
Ale o ssso chodzi? Nie chcę wydawać pieniędzy na darmo?
Czyli na książkę, której zawartość nie spełnia moich oczekiwań bo np. jest nie o tym co się spodziewałem?

A propos samych książek:

Pomiary elektryczne i elektroniczne - Michał Cedro, Daniel Wilczkowski - fajna ale jak udało mi się sprawdzić nie zawiera nic w temacie pomiarów budynków.

Natomiast książki p. Łaska są wg tytułów bardzo do siebie podobne. Może wystarczy jedna z nich, bo tematyka się powtarza? czym się różnią te książki.
ODPOWIEDZ