Agregat Fogo - jak wpiąć w sieć domową TN-S?

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
kosor
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 06, 2022 19:39

Agregat Fogo - jak wpiąć w sieć domową TN-S?

0
Post autor: kosor »

Witam serdecznie
Zwracam się do Was jako ekspertów i proszę o wyrozumiałość.
Skończyłem technikum elektryczne 40 lat temu ale nie pracowałem w zawodzie, choć zawsze do tego mnie ciągnęło. Teraz postanowiłem rozwiązać taką moja zagwozdkę, nie chcę tego robić sam ale chcę by mi ktoś łopatologicznie wytłumaczył czy dobrze rozumiem. Żebym w razie czego wiedział i sprawdził to co zostanie przez innych zrobione.
Kupiłem agregat Fogo 4001 ise, używam sporadycznie do zasilania przez przedłużacz narzędzi.
Teraz chciałbym wpiąć agregat w sieć domową TN-S za pomocą przełącznika sieć – agregat np Hager przełącznik sieć-agregat 1-0-2 4P 40A SFT440.
Czytałem tu na forum wiele tematów, i nie wiem czy dobrze rozumiem, bo różnie to opisują:

1. Mam na wyjściu gniazda w agregacie L1=115V i L2=115V. Podłączam L1 do przewodów fazowych na wyłączniku (mostkuję trzy fazy), L2 do N na wyłączniku. Tylko w domu w gniazdkach też na N będzie 115V. Zacisk uziemienia agregatu podłączam do PE sieci domowej.

2. Spotkałem się z różnymi opiniami co do uziemienia agregatu. Jedni mówią podpiąć pod PE instalacji domowej, a drudzy mówią nie podpinać do PE tylko wbić szpilkę do ziemi i podłączyć do uziemienia agregatu. Która metoda jest odpowiednia?

3. Za wyłącznikiem sieć-agregat będzie wyłącznik różnicowoprądowy, czy będzie zabezpieczał sieć domowa przy pracy agregatu?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 429
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Re: Agregat Fogo - jak wpiąć w sieć domową TN-S?

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
ODPOWIEDZ