Infrastruktura farm wiatrowych na morzu Bałtyckim - offshore

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 993
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Infrastruktura farm wiatrowych na morzu Bałtyckim - offshore

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,
gospodarkamorska.pl pisze:Nie rozstrzygnięto postępowania w sprawie wydania pozwolenia dla morskich farm wiatrowych na obszarze 53.E.1, ponieważ żaden z wnioskodawców nie uzyskał minimum kwalifikacyjnego – wynika z ogłoszenia wyników postępowania opublikowanego przez Ministerstwo Infrastruktury - [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Zaciekawiła mnie jednak dołączona mapka, która pokazuje jak będzie wyglądało zagospodarowanie "naszego" morza :).
Il. sipam.gov.pl/geoportal by gospodarkamorska.pl
Il. sipam.gov.pl/geoportal by gospodarkamorska.pl
offshore.jpg (321.93 KiB) Przejrzano 1470 razy
Pozdrawiam,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: Infrastruktura farm wiatrowych na morzu Bałtyckim - offshore

0
Post autor: luka2nd »

W ogóle nie sposób nie zauważyć, że na wybrzeżu sporo się ostatnimi czasy dzieje. Porty Szczecin i Świnoujście mocno rozbudowują infrastrukturę i budują nowe nabrzeża, Terminal Promowy w Świnoujściu wyposaża się w punkty zasilania brzegowego dla cumujących przy nabrzeżach promów. W przygotowaniu jest budowa Terminalu Kontenerowego, a niedaleko powstaje trzeci zbiornik LNG. W Szczecinie ma powstać (albo już powstaje, nie śledzę tematu) fabryka, w której odbywać się będzie montaż elementów morskich turbin wiatrowych, a w Świnoujściu w planach jest nabrzeże do obsługi budowy morskich farm wiatrowych. Wygląda to obiecująco, pozostaje tylko liczyć, że choć 90% tych planów się spełni :)
ODPOWIEDZ