Skąd się biorą chwilowe przerwy w dostawie energii po awarii?

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Skąd się biorą chwilowe przerwy w dostawie energii po awarii?

0
Post autor: Luna.Vulpo »

Wiem, że to będzie gdybologia. Ale może ktoś wie z doświadczenia.

Jest taka sytuacja w pewnej miejscowości, że jak następuje awria zasilania, np. tak było podczas ostatnich opadów śniegu, to po paru godzinach zasilanie wraca. Ale potem dzieje się coś dziwnego.
Otóż wraca na 15 min do 2h potem przerwa na 15 min - 1h i znowu przerwa. Takich cykli jest od paru do parunastu. Nie ma pewności, które włączenie jest tym ostatecznym.
Trwa to już parę(naście) lat. Ale do tej pory nie było to tak uciążliwe, bo ludzie nie mieli "wrażliwych" na takie skoki zasilania urządzeń.

Skąd to się może brać?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
fliziarz
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 88
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 7:36

Re: Skąd się biorą chwilowe przerwy w dostawie energii po awarii?

0
Post autor: fliziarz »

Bedę strzelał. Być może siec jest przeciążona i wyrzuca zabezpieczenie. Za czym podjedzie pogotowie aby usunąć usterkę trochę mija (czas zależy od odległości, zajętości personelu)
ODPOWIEDZ