Pomoc w atestowaniu elektronarzędzi.

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Nowy88
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 29, 2023 16:56

Pomoc w atestowaniu elektronarzędzi.

0
Post autor: Nowy88 »

Witam, odpłatnie szukam pomocy w atestowaniu elektronarzędzi. Posiadam niewielką firme która świadczy usługi mechaniczne na terenie Holandii. Mój główny zleceniodawca oczekuje by wszystkie nasze elektronarzędzia zostały sprawdzone. (audyt isso) By ograniczyć koszty, zrobiłem uprawnienia eksploatacji oraz wypożyczyłem miernik EazyPat. Do sprawdzenia mam przedłużacze, ładowarki do baterii, lampy, szlifierki kontowe, odkurzacze itp itd. Poszukuje wzoru protokołu badania, najlepiej w języku angielskim i zdalnego szolenia. Pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pomoc w atestowaniu elektronarzędzi.

0
Post autor: elmontjs »

Poproś szefa, niech zakupi Ci normę VDE 701-702 i tam masz wszystko.
Człowiek uczy się całe życie i ...
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Pomoc w atestowaniu elektronarzędzi.

0
Post autor: KonradOW »

Nowy88 pisze: ndz sty 29, 2023 17:18Posiadam niewielką firme która świadczy usługi mechaniczne na terenie Holandii.
Szef miałby kupić pracownikowi coś, co ma znać? Przecież ma "uprawnienia SEP". Potwierdza to jego wiedzę i kwalifikacje.
Nowy88 pisze: ndz sty 29, 2023 17:18By ograniczyć koszty, zrobiłem uprawnienia eksploatacji oraz wypożyczyłem miernik EazyPat.
Czyli jak powyżej. Pogoń pracownika batem, żeby robił i nie gadał głupio. Ma uprawnienia, ma wiedzę, niech robi.
elmontjs pisze: ndz sty 29, 2023 18:24Poproś szefa, niech zakupi Ci normę VDE 701-702 i tam masz wszystko.
Dlaczego chcesz biednego szefa naciągać na koszty? On ma lyzyngi, opłaty, zusy srusy i inne wydatki. Tnie koszty na czym się da, akurat tu się dało na pracowniku.
Głupi Papir jest poczebny, a nie jakieś tam pomiary i mierniki. Dyjaks na przedłużaczu się kręci, więc działa i do roboty! Numer miernika jest, więc można oddać.
Szkoda pieniędzy!
Lokalizacja uszkodzeń kabli
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pomoc w atestowaniu elektronarzędzi.

0
Post autor: elmontjs »

Nowy88 pisze: ndz sty 29, 2023 17:18 Poszukuje wzoru protokołu badania, najlepiej w języku angielskim
Tu masz edytory w j. niemieckim, niestety chyba też nie darmowo, ale jak poszperasz w necie to coś znajdziesz. Niestety, obawiam się też, że ktoś może od Ciebie zażądać świadectwa w zakresie dozoru (co prawda urządzenia to nie obiekty budowlane, ale często zleceniodawcy stosują te same wymagania przy wszelkich pomiarach kończących się protokołem).
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Człowiek uczy się całe życie i ...
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Re: Pomoc w atestowaniu elektronarzędzi.

0
Post autor: Luna.Vulpo »

KonradOW pisze: ndz sty 29, 2023 18:54
Nowy88 pisze: ndz sty 29, 2023 17:18Posiadam niewielką firme która świadczy usługi mechaniczne na terenie Holandii.
Szef miałby kupić pracownikowi coś, co ma znać? Przecież ma "uprawnienia SEP". Potwierdza to jego wiedzę i kwalifikacje.
Nowy88 to ten szef właśnie, więc... ten no :)
ODPOWIEDZ