Problem z rozdzieleniem prądu Enea

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Strix
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 20, 2022 13:56

Problem z rozdzieleniem prądu Enea

Post autor: Strix »

Dzien dobry.
Mam problem z Eneą w warunkach umowy przyłączenia do sieci mam określone przygotowanie instalacji odbiorczej, miejsca do zabudowy układu pomiarowo - rozliczeniowego, wykonanie pomiarów instalacji odbiorczej przedlicznikowej, zabudowanie układu pomiarowo-rozliczeniowego.
Posiadamy dwa domy na jednej działce jeden teściów do którego jest wykonane przyłącze napowietrzne w ukladzie TT 4x16al o mocy 11KW.
Do tej pory mieliśmy zasilanie od teściów i zalozony podlicznik i z nimi rozliczaliśmy sie za zużytą energię. Złożyliśmy wniosek o rozdział i przyłącze o mocy 16KW ponieważ chcemy założyć fotowoltaike i pompę ciepła. Po telefonicznej rozmowie "konsultant" z enei kazał rozdzielić prąd przed licznikiem teściów czyli muszę dokonać rozdziału przed zabezpieczeniami przedlicznikowymi teściów gdzie nie jestem w stanie wyłączyć zasilania bo w warunkach mam zaznaczone ze mam założyć zabezpieczenie przedlicznikowe 3x25A. Zapłaciliśmy opłatę za przyłączenie do sieci w wysokości 265,29zl po czym pan konsultant powiedzial ze jak już wszystko bedzie zrobione to przyjedzie od nas monter tylko podłączyć licznik, a jak zapytałem za co jest ta opłata przyłączeniowa w odpowiedzi usłyszałem "bo tak jest"...
Czy to powinno tak wyglądać i wszystko muszę zrobić we własnym zakresie, a oni jako dostawca tylko wepną przewody do licznika?

Post Reklama Sklep dla Elektryków » dostępny teraz

Jeżeli chcesz być Elektrykiem powinieneś wiedzieć, że Twoim najważniejszym zadaniem będzie nauka. Poszerzanie swojej wiedzy oraz umiejętności to niezbędne elementy sukcesu w naszej branży. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zobacz nasze szkolenia...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
opornik
Ekspert
Ekspert
Posty: 3424
Rejestracja: śr lip 23, 2003 22:01
Lokalizacja: Tarnów

Re: Problem z rozdzieleniem prądu Enea

Post autor: opornik »

Strix pisze: pn mar 06, 2023 20:45 Zapłaciliśmy opłatę za przyłączenie do sieci w wysokości 265,29zl po czym pan konsultant powiedzial ze jak już wszystko bedzie zrobione to przyjedzie od nas monter tylko podłączyć licznik, a jak zapytałem za co jest ta opłata przyłączeniowa w odpowiedzi usłyszałem "bo tak jest"...
Czy to powinno tak wyglądać i wszystko muszę zrobić we własnym zakresie, a oni jako dostawca tylko wepną przewody do licznika?
Przy rozdziale instalacji tak to wygląda.
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku.
Karta Ratownicza
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Problem z rozdzieleniem prądu Enea

Post autor: KonradOW »

Strix pisze: pn mar 06, 2023 20:45 gdzie nie jestem w stanie wyłączyć zasilania
Jak to nie? Nie ma z tym najmniejszego problemu. Szybko i dobrze.
Strix pisze: pn mar 06, 2023 20:45 Zapłaciliśmy opłatę za przyłączenie do sieci w wysokości 265,29zl
Ojej, jak mało. Te inżyniery to tanie dz... Nie to co handlowcy PV i PC, gdzie mają głupie 20% procent prowizji. Licząc marne 50 koła za wszystko, to jakąś dyszkę przytulił handlarz.
Strix pisze: pn mar 06, 2023 20:45 Czy to powinno tak wyglądać i wszystko muszę zrobić we własnym zakresie
Czy oczekujesz, że ktoś za Ciebie zrobi lub zapłaci za Ciebie?
Strix pisze: pn mar 06, 2023 20:45"konsultant"
Dlaczego Mu ubliżasz? Oczekujesz, że w opłacie za przyłączenie w zawrotnej wysokości 265,29zł będzie pomoc techniczna na wysokim poziomie? Jeszcze przyjadą Panowie z Elektrowni i wymienią Ci całe przyłącze?
Lokalizacja uszkodzeń kabli
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 128
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Problem z rozdzieleniem prądu Enea

Post autor: Fazowiec »

Strix pisze: pn mar 06, 2023 20:45 Po telefonicznej rozmowie "konsultant" z enei kazał rozdzielić prąd przed licznikiem teściów czyli muszę dokonać rozdziału przed zabezpieczeniami przedlicznikowymi teściów gdzie nie jestem w stanie wyłączyć zasilania bo w warunkach mam zaznaczone ze mam założyć zabezpieczenie przedlicznikowe 3x25A.
Jeśli chodzi o Enea, to ja załatwiałem ostatnio odłączenie zasilania, przez ich Pogotowie Techniczne, koszt bodajże 120zł, trzeba wcześniej zgłosić, żadnych problemów, koszty więc żadne.

Co do ich "standardowych" warunków, jak już zostało wspomniane, to ciesz się, że możesz to "sam" zrobić, bo nie sądzę, żebyś był zadowolony, gdyby to oni "załatwili Ci ekipę" ;).
ODPOWIEDZ